Porażka Mieszka Gniezno na koniec przygotowań!

2017-03-11

Porażką zakończyli zimowy okres przygotowawczy piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa w sobotę 11 marca ulegli w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnia trawiastą przy ulicy Strumykowej czwartoligowemu zespołowi SKP Słupca 0:2.

W pierwszej połowie sobotni mecz miał wyrównany przebieg. Gra toczyła się głównie w środku pola, a okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dlatego też obie jedenastki schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy nadal oglądaliśmy wyrównany bój, ale po dziesięciu minutach gospodarze „stanęli” i do głosu zaczęli dochodzić gracze ze Słupcy. Efektem tego były dwie bramki. Pierwszą goście zdobyli w 62 minucie, a drugą osiem minut potem. W kolejnych fragmentach gnieźnianie stworzyli sobie jedną stuprocentową okazję, ale zmarnował ją Damian Garstka.

Ostatecznie ostatni przedwiosenny sprawdzian zakończył się porażką Mieszka 0:2 i w przekroju całego spotkania była to zasłużona przegrana. Wyraźnie uwidocznił się fakt, że w obecnym stanie przygotowania fizycznego biało-niebieskich nie stać na rozegranie dwóch meczów z wyżej notowanymi rywalami w ciągu trzech dni.

Za tydzień mieszkowców czeka pierwszy w tym roku pojedynek o stawkę. W 1/8 finału Pucharu Polski podopieczni Mariusza Bekasa zagrają w Suchym Lesie z Sucharami.

„Mieszko”: Paweł Beser (46 Patryk Szafran) – Karol Purol, Dawid Urbaniak, Michał Steinke, Adrian Franczak – Damian Garstka, Adrian Bartkowiak, Wojciech Gąsiorowski, Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński – Tomasz Kaźmierczak. Na zmiany po przerwie wchodzili: Michał Wiśniewski, Mikołaj Zawadka i Jakub Hoffmann