Porażka Mieszka Gniezno z trzecioligowcem!

2016-02-07

Trzeci już mecz kontrolny tej zimy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi północnej, mają za sobą piłkarze pierwszego zespołu Mieszka Gniezno.

Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego, w sobotę 6 lutego na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, był siódmy zespół po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Polonia Środa Wielkopolska. Gnieźnianie mimo absencji kadrowej w osobach trzech podstawowych graczy pierwszego zespołu kontuzjowanego Łukasza Mokrzyckiego i Krzysztofa Jackowiaka a także Dawida Urbaniaka, który podczas rozgrzewki nabawił się urazu kolana. Rozegrali bardzo dobre spotkanie kontrolne z tak wymagającym rywalem jakim był zespół z Środy Wielkopolskiej. Po wcześniejszym wyjazdowym zwycięstwie Mieszka Gniezno, z zespołem Wielkopolska Komorniki w stosunku 2:0 oraz ostatnim bezbramkowym remisie na własnym terenie z SKP Słupca. Tym razem podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, musieli uznać wyższość trzecioligowca z Środy Wielkopolskiej przegrywając z nim w stosunku 2:0. Wynik sobotniej potyczki kontrolne na korzyść piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska, których prowadzi zanany szkoleniowiec Mariusz Bekas, został ustalony w pierwszych trzech kwadransach gry. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli po podyktowanym rzucie karnym w 5 minucie. W polu karnym Mieszka Gniezno, jednego z zawodników gości faulował Wojciech Gąsiorowski. Podyktowaną jedenastkę na bramkę w drużynie Środy Wielkopolskiej zamienił zaś Łukasz Przybyłek, pokonując przymierzanego do gry w rundzie wiosennej w barwach biało-niebieskich nowego golkipera Pawła Besera z Warty Poznań. W 15 minucie goście mogli prowadzić już różnicą dwóch bramek gdyby nie przytomna interwencja bramkarza Mieszka Gniezna – Pawła Besera, który uratował gnieźnian od straty gola broniąc uderzoną piłkę z bliskiej odległości w zamieszaniu w polu karnym gnieźnian przez Krzysztofa Bartoszaka. To co nie udało się zespołowi z Środy Wielkopolskiej w 15 minucie udało się w 23minucie. Paweł Przybyłek dośrodkował piłkę w pole karne gnieźnian a Piotr Fontowicz celnym uderzeniem z głowy z 5. metra umieścił ją w bramce Mieszka Gniezna. W tym momencie goście prowadzili już 2:0 co nie uległo  zmianie do końca pierwszej odsłony sobotniego meczu.  Co do piłkarzy Mieszka Gniezna, to w pierwszej połowie starali się oni stwarzać sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki kontaktowej, lecz ich poczynania kończyły się najczęściej w środkowej części boiska lub na bardzo szczelnej linii obronnej Polonii Środa Wielkopolska.

Po zmianie stron żadnej z obu drużyn już nie udało się zdobyć bramki chociaż okazję ku temu mieli piłkarze zarówno jednego jak i drugiego zespołu. W tej części gry swoje okazje w zespole gnieźnieńskim do zdobycia gola kontaktowego zmarnowali między innymi: Patryk Kryszak w 55 minucie, kiedy to chciał w sytuacji sam na sam przechytrzyć golkipera gości posyłając mu piłkę z 10. metra pod jego nogami oraz Maciej Białas, który zdecydował się na strzał z dystansu jednakże piłka w tym przypadku minęła słupek bramki Polonia Środa Wielkopolska. Czy w końcu w 83 minucie kiedy to golkiper gości uratował swój zespół od straty gola wybijając piłkę z pod nóg Adamowi Koniecznemu w sytuacji sam na sam. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Polonii Środa Wielkopolska w stosunku 2:0.

Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:2)

Skład Mieszka Gniezno: Paweł Breser, Robert Pepliński, Albert Kowalski, Wojciech Gąsiorowski, Maciej Białas, Mikołaj Zawadka, Marcin Nowak, Patryk Kryszak, Michał Wiśniewski, Andrzej Stefański, Adam Konieczny.
Rezerwowi: Patryk Szafran, Dariusz Urbaniak, Mikołaj Danielewicz, Paweł Siwka, Dawid Połatyński

Następne dwa spotkania kontrolne gnieźnianie, rozegrają w najbliższym tygodniu. Najpierw w środę 10 lutego przeciwnikiem podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego o godzinie 20.00 będzie ekipa czwarto ligowej Victorii Września. Z kolei w sobotę 13 lutego gnieźnianie o godzinie 14.00 zmierzą się z przedstawicielem klasy okręgu kujawsko-pomorskiego grupy II zespołem Sparty Janowiec. Do obu tych spotkań dojdzie w Gnieźnie, na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej.