Porażka Mieszka II Gniezno z liderem grupy!

2013-10-13

W kolejnym meczu ligowym młodzicy Mieszka II Gniezno podejmowali na stadionie przy ul.Strumykowej lidera swojej grupy zespół MKS Trzemeszno. Mimo niezłej gry nieudało sie gnieźnianom osiągnąć korzystnego wyniku, mecz przegrali 0:3.

Od poczatku drużyna Mieszka nastawiła sie na presing rywala już na ich połowie boiska. Dało to rezultat już w 1 min kiedy Krystian Cieślewicz po przechwycie piłki miał okazję bramkową jednak strzelił obok słupka. Kolejne uderzenie oddał w 4 min. Wojtek Bednarz lecz ponownie było niecelne. Pierwsza grożniejsza akcja MKS-u dała im od razu prowadzenie w 8 min. akcja lewym skrzydłem , centra ,błąd obrony i napastnik Trzemeszna zdobywa gola na 0:1. Goście w 15 min. spotkania podwyższyli na 0:2 wykorzystując kolejne niecelne zagranie między piłkarzami Mieszka przejęli piłkę i strzałem nad interweniującym Mikołajem Strzyżewskim trafili do pustej bramki. Kolejne minuty spotkania przebiegały na wyrównanej walce w środkowej części boiska , a kilka strzałów obu zespołów było niecelnych lub dobrze bronili obaj bramkarze m.in. uderzenie Kamila Polusa z 17 min. Drużyna Mieszka trzeciego gola straciła w 28 min. zawodnik z Trzemeszna przeprowadził akcję prawym skrzydłem boiska ,zacentrował , a niepokryty kolega nie miał kłopotu z celnym strzałem. Paradoksalnie zespół Mieszka grając całkiem niezłą piłkę do przerwy przegrywał 0:3.

Druga połowa , to słabsza postawa obu drużyn. mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Strzały na bramki były nieliczne. Warto odnotować uderzenie pomocnika MKS Trzemeszno z 25 m w słupek bramki w 43 min. oraz dwie próby Michała Nowickiego lecz zbyt słabe aby zmienić rezultat meczu.

W sumie zasłużone zwycięstwo gości. W zespole Mieszka ponownie zabrakło większej ilości strzałów na bramkę przeciwników. Również błędy w kryciu przesadziły o wyniku spotkania.

Skład Mieszka: Strzyżewski - Polus , Sekulski , Bryska - Budniak , Bednarz , Dziel , Tymosz - Cieślewicz  rez. John , Ober , Błachowiak , Borecki , Klimacki , Miczyński , Nowicki , Adamski , Malinowski , Kurka , Zachmyc