Porażka MKK Gniezno w Sopocie

2024-01-24

Na kolejny mecz ligowy rozgrywek 2 ligi PZKosz grupy A drużyna Sklep Polski MKK Gniezno, udała się w środę 24 stycznia do Spotu gdzie o punkty walczyła z rezerwami tamtejszego Trefla.

Po ostatnim pewnym zwycięstwie na własnym trenie zespołu Sklep Polski MKK Gniezno z ekipą Eneii Basket Poznań 85:72. Sympatycy koszykarskiej drużyny z Pierwszej Stolicy Polski byli przekonani że z kolejnego spotkania ligowego z Spotu gdzie podopieczni Arkadiusza Konowalskiego udali się w środę 24 stycznia ażeby tam zawalczyli o kolejne punkty mistrzowskie wrócą z pełną ich pulą. Do takiego scenariusza niestety jednak nie doszło gdyż zespół z Sopotu, który w ostatnim czasie złapał dobry rytm i po kilku zwycięstwach odbił się od strefy spadkowej i walczy podobnie jak gnieźnianie o fazę play-off. Gospodarze spotkania zdecydowanie postawił się piątej drużynie rozgrywek, która jak do tej pory odniósła w rozgrywkach 2 ligi PZKosz aż 13 zwycięstw i tylko w sześciu przypadkach zaznała goryczy porażki. Młody zespół rezerw Trefla, który zwłaszcza w Sopocie jest bardzo niebezpieczny na własnym trenie, pokonał Sklep Polski MKK Gniezno, który do tego spotkania przystąpił bez kontuzjowanego swojego kapitana Dariusza Dobrzyckiego, który jest podstawowym ogniwem tego zespołu dziewiętnastoma punktami 80:61.

Mimo braku kapitana zespołu Sklep Polski MKK Gniezno, podopieczni Arkadiusza Konowalskiego środowe spotkanie rozpoczęli całkiem nieźle tylko od czteropunktowej porażki w pierwszej kwarcie, która zakończyła się rezultatem 22:18 dla Trefla II Sopot. W drugiej kwarcie od samego jej początku gnieźnianie wzięli się ostro do roboty odrabiając najpierw czteropunktową przewagę gospodarzy z pierwszej kwarty by zakończyć ją siedmiopunktową wygraną 20:13. I Sklep Polski MKK Gniezno, na przerwę schodził prowadząc 38:35 co zapowiadało spore emocje w drugiej połowie środowego spotkania.

I tak też było gdyż młody zespół rezerw Trefla Sopot, wygrał trzecią kwartę 20:13 przez co to on po niej ponownie wyszedł na prowadzenie czteropunktowe 55:51. W tym momencie wydawało się że czwarta kwarta padnie łupem gnieźnian i to oni z Spotu wywiozą komplet punktów. Do takiego jednak scenariusza nie doszło gdyż drużyna rezerw Trefla Sopot, czwartą kwartę wygrała zdecydowanie 25:10 pieczętując tym samym swój zwycięstwo nad zespołem Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 80:61.

Teraz przed drużyną Sklep Polski MKK Gniezno, kolejne spotkanie mistrzowskie do którego dojdzie w sobotę 27 stycznia w Pierwszej Stolicy Polski. Tego dnia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zmierzą się o godz. 15:00 w Hali SP3 przy ul. Czarnieckiego 7 z zespołem AMW Flotę Gdynia.

Trefl II Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 80:61 (22:18, 13:20, 20:13, 25:10)

Punkty dla Trefl II Gniezno zdobyli: Mikołaj Toczek -21, Szymon Daszke -19, Aleksander Jęch –12, Filip Gurtatowski – 12, Maksymilian Jęch – 9, Wiktor Jaszczeński – 3, Patryk Wojtyka – 2, Piotr Krzebietke – 2

Punkty dla Sklep Polski MKK zdobywali: Artur Kozłowski -17, Piotr Leśniczak – 14, Michał Szydłowski -12, Dariusz Wietrzyński – 8, Mikołaj Czyż – 4, Hubert Konowalski – 3,  Yehor Martynenko – 2, Tomasz  Urbaniak – 1.