Porażka MKK ośmioma punktami z akademikami z Torunia

2023-02-16

W kolejnym meczu rewanżowym w ramach 2 ligi w środę, 15 lutego koszykarze MKK podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki zespół AZS UMK Transbruk Toruń.

Gnieźnianie prowadzeni przez Arkadiusza Konowalskiego, do środowego spotkania z akademikami z Torunia, przystąpili bez dwóch kluczowych zawodników kontuzjowanego Emila Rau i chorego Mikołaja Czyża. Brak tych dwóch podstawowych graczy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w meczu bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli miał wpływ na końcowy wynik tej rywalizacji pod koszem. W pierwszym spotkaniu tych zespołów, do którego doszło w Toruniu po emocjonującej końcówce, zwyciężył zespół z grodu Kopernika w stosunku 88:82. Sympatycy koszykarzy z grodu Lecha, przed środowym spotkaniem rewanżowym mieli nadzieję, że podopiecznym Arkadiusza Konowalskiego, uda się zrewanżować zespołowi z Torunia za tę porażkę na ich parkiecie. Tak się nie stało gdyż jak wcześniej informowaliśmy brak dwóch podstawowych koszykarzy miał duży wpływ na poczynania zespołu Sklep Polski MKK Gniezno, na placu gry a co za tym idzie na wynik spotkania rewanżowego. Gnieźnianie wprawdzie po zaciętej walce po raz drugi musieli uznać w tym sezonie wyższość akademików z Torunia przegrywając środowe spotkanie ośmioma punktami 89:81. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, środowe spotkanie rozpoczęli w dosyć słabo przegrywając pierwszą kwartę 13:20. Druga kwarta gnieźnianom poszła lepiej gdyż wygrali ją po walce jednym punktem 20:19 i na przerwę schodzili przegrywając z akademikami z Torunia sześcioma punktami 39:33. W tym miejscu wydawało się że gnieźnianie w drugiej części spotkania zdołają odrobić stratę z pierwszej części meczu a nawet mecz zakończyć zwycięstwem. Do takiego scenariusza nie doszło gdyż podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, polegli w trzeciej kwarcie wysoko 25:32 i w tym momencie przegrywali już 58:71. I mimo wygranej czwartej kwarty przez gnieźnian 23:18 nie pozwoliło im cieszyć z zwycięstwa. Komplet punktów z grodu Lecha wywieźli bowiem akademicy z Torunia wygrywając mecz ośmioma punktami 89:81.

Sklep Polski MKK Gniezno - AZS UMK Transbruk Toruń 81:89 (13:20: 20:19, 25:32, 23:18)

Najlepiej punktowali dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Daniel Kotwasiński – 19, Piotr Leśniczak – 17 i Dariusz Wietrzyński – 13

Dla zespołu AZS UMK Transbruk Toruń najlepiej punktowali : Przemysław Tradecki – 23, Arkadiusz Kobus – 23 i Paweł Sowiński – 13

Kolejny mecz Sklep Polski MKK Gniezno, rozegra w niedzielę 19 lutego w Gdyni, gdzie o 18.00 podejmowany będzie przez zespół miejscowej AMW Floty.