Porażka MKK z Decką po ambitnej postawie

2019-12-01

W piątek, 29 listopada koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pojechali do Pelplina na mecz z miejscową Decką. Pomimo ambitnej gry gnieźnianom nie udało się pokonać faworyzowanych pelplinian.

Jak powiedział nam trener MKK, Arkadiusz Konowalski mecz w Pelplinie był niezwykle wyrównany, a końcowa różnica punktowa nie odzwierciedla przebiegu meczu.

Do połowy czwartej kwarty koszykarze MKK grali bardzo mądrze, dzieląc się piłką i będąc skutecznymi w ataku. W końcówce meczu koszykarzom z Pierwszej Stolicy zabrakło jednak zimnej krwi, zbyt szybko podejmowali także decyzję rzutowe, które nie zawsze oddawane były z czystych pozycji.

Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał w Pelplinie 69:80. Trener MKK  jest mimo wszystko zadowolony ze stylu gry drużyny oraz współpracy poszczególnych zawodników.

Decka Pelplin-Sklep Polski MKK Gniezno 80:69 (24:20, 17:18, 18:19, 21:12)

Punkty:
Decka Pelplin: Stryjewski 16, Chudy 16, Sarzało 16, Itrich 15, Komenda 10, Burczyk 7, Ebertowski, Kamiński, Góralczyk, Smugała, Kamrowski, Nalecziński.

Sklep Polski MKK Gniezno:  Rau 23, Dobrzycki 9, Leśniczak 8, Barański 8, Kotwasiński 7, Wietrzyński 7, Kiełpiński 3, Rutkowski 2, Sobkowiak 2.