Porażka MKK z rezerwami Arki Gdynia

2019-01-27

Nie udał się wyjazd do Gdyni koszykarzom drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, którzy w niedzielę 27 stycznia w meczu w ramach drugiej ligi przegrali wysoko z rezerwami Arki.

Do przerwy koszykarze z Gniezna przegrywali z Arką 39:43, a skuteczni w zespole z Pierwszej Stolicy był i zwłaszcza Marek Sobkowiak - 14punktów. (100% skuteczności z gry) oraz Dariusz Dobrzycki (10punktów).
Druga połowa przebiegała zdecydowanie już pod dyktando gospodarzy. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Arką II Gdynia 91:70.
Najskuteczniejszymi zawodnikami MKK byli; Dariusz Dobrzycki – 21 punktów., Marek Sobkowiak – 20 punktów oraz Emil Rau – 10 punktów. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Mateusz Kaszowski – zdobywca 29punktów (w tym 8x3punkty) oraz Grzegorz Kamiński – 17 punktów.

Najbliższa okazja gnieźnian do poprawy sytuacji w tabeli już w sobotę 2 lutego, kiedy to podejmą zespół Trefla II Sopot.

Arka II Gdynia - Sklep Polski MKK Gniezno 91:70 (18:17, 25:22, 24:20, 24:11)

Punkty:
Arka II Gdynia: Kaszowski 29, Kamiński 17, Romanowski 9, Dawdo 9, Stasiak 8, Kowalczyk 6, Burczyk 5, Leszczyński 4, Perzanowski 2, Stańczuk 2, Lis, Marcinkowski.

Sklep Polski  MKK Gniezno: Dobrzycki 21, Sobkowiak 20, Rau 10, Kotwasiński 6, Leśniczak 5, Budnikowski 4, Szydłowski 2, Wietrzyński 2, Chmielewski, Nocek.