Porażka młodych „Orłów” z London Elite

2023-06-30

Rozpoczął się 20 Międzynarodowy Turniej Koszykówki. W pierwszym swoim meczu koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno z rocznika 2008/09 dostali solidną lekcję basketu od zespołu London Elite.

W 2 minucie, koszykarze London Elite prowadzili 5:0. Pierwsze punkty, gracze MKK zdobyli kilkanaście sekund później za sprawą trafienia Nowaka. W 4 minucie, po ładnym wejściu pod kosz, punkty zdobyli gracze z Wlk. Brytanii. Minutę później, gnieźnianie trafili za trzy punkty i było 13:7 dla Londynu. W 7 minucie, „trójkę” rzucił Świrydowicz. Po pierwszej kwarcie Londyn prowadził 20:13.

Na początku drugiej kwarty za trzy punkty trafił Nowak. Kilkanaście sekund później, gracze z Gniezna przegrywali już tylko 18:20. Później jednak, gracze z Londynu odskoczyli na sześć punktów. W 8 minucie, efektownym wsadem popisał się zawodnik London Elite i było 31:20. Po przerwy koszykarze MKK przegrywali 22:34.

W 2 minucie trzeciej odsłony, ładnym wsadem popisał się koszykarz z Londynu. W odpowiedzi, niecelną próbę rzutu za trzy podjął Adamczyk. W 4 minucie, po stracie piłki przez MKK, punkty dla London Elite zdobył Sam. Na trzy minuty przed końcem tej części gry, gracze z Gniezna przegrywali już 24:46. W 8 minucie, dla Londynu trafił Gallo. Po trzech kwartach było 54:24 dla London Elite.

W 2 minucie czwartej części gry, za trzy trafił Wojtkowiak. W 4 minucie, gracze MKK przegrywali 31:58. W 6 minucie, niecelnie zza linii rzutów za trzy rzucał Gorzelany. W odpowiedzi, punkty zdobyli gracze z Londynu. Ostatecznie, koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno przegrali z London Elite 35:66.

Sklep Polski MKK Gniezno-London Elite 35:66 (13:20, 9:14, 2:20, 11:12)

Skład MKK: Grzesiuk, Świrydowicz, Szeszycki, Gorzelany, Adamczyk, Nowak, Wojtkowiak, Karski, Kriukov.