Porażka na inaugurację rundy wiosennej trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon

2014-03-29

Od porażki rundę rewanżową na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, rozpoczęła drużyna trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, występująca w grupy mistrzowskiej. Podopieczni Marcina Sporakowskiego, na inaugurację zmagań wiosennych sezonu 2013/2014,w sobotę 29 marca podejmowali zespół Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie po dość ciekawym przebiegu zakończyło się niestety porażką młodych gnieźnian, którzy ulegli swojemu rywalowi w stosunku 1:0.

Jedyna, bramka w całym spotkaniu została zdobyta w drugiej połowie sobotniego meczu, gdyż pierwsze jego część po dość wyrównanym przebiegu zakończyła się wynikiem bezbramkowym chociaż jedna jak i druga drużyna mogła zdobyć po golu dającego prowadzenie w meczu jedną bramką. O zwycięstwie młodych piłkarzy z Środy Wielkopolskiej, jak wspominaliśmy zadecydowała druga połowa sobotniej potyczki piłkarskiej, w której to goście stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki. Gol na wagę trzech punktów, padł w 60 minucie meczu kiedy to po błędzie Jacka Nowaka bramkarza Mieszka-Carbon – Wiktora Stachowiaka, pokonał jeden z zawodników z Polonii Środowa Wielkopolska. Goście, w tej części meczu mogli jeszcze dwukrotnie podwyższyć swoje prowadzenie lecz bardzo dobrze broniący w tym dniu golkiper Mieszka-Carbon – Wiktor Stachowiak, uratował swój zespół przed utratą kolejnych goli. Ostatecznie spotkanie pomiędzy drużyną trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno a Polonią Środa Wielkopolska zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych w stosunku 1:0.

Następnym przeciwnikiem trampkarzy młodszych występujących w grupie mistrzowskiej Mieszka-Carbon, w meczu wyjazdowym w najbliższą sobotę 5 kwietnia w Poznaniu będzie zespół miejscowego Kopernika.

Skład trampkarza młodszego grupa mistrzowska Mieszka –Carbon: Adrian Lisek, Wiktor Stachowiak, Dominik Chudy, Igor Chojnacki, Tomasz Bembenek, Maksymilian Sikorski, Jakub Olejniczak, Mikołaj Grajkowski, Mikołaj Synoradzki, Adam Kowalski, Kacper Skrzypczyk, Mikołaj Majorczyk, Dariusz Czerniak, Michał Nowakowski, Mateusz Nowak, Bartosz Kropaczewski, Jacek Nowak