Porażka na zakończenie rozgrywek

2014-04-12

W spotkaniu kończącym rozgrywki ekstraligi futsalu kobiet zespół Medanu Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego AZS UAM Poznań.

Mimo optycznej przewagi gospodyń do przerwy był remis 0:0. W drugiej połowie walczące o brązowy medal akademiczki okazały się minimalnie lepsze i dzięki wygranej zapewniły sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Pierwsza połowa derbów Wielkopolski nie przyniosła bramek, chociaż gnieźnianki miały kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale nie wykorzystały ich między innymi: Alicja Zając, Katarzyna Ulikowska, Marta Kaczmarczyk, czy będąca w sytuacji „sam na sam” z  bramkarką akademiczek Gabriela Sass. W ekipie poznańskiej brylowała Alicja Busza,  ale jej strzały skutecznie broniła Aleksandra Blige i do przerwy był remis bezbramkowy. Na początku  drugiej połowy nieporozumienie w obronie gnieźnianek wykorzystała Marta Zielińska i akademiczki objęły prowadzenie.  Gnieźnianki odpowiedziały natychmiast, a wyrównującego gola strzeliła Monika Nowak. W 27. minucie zamieszanie pod gnieźnieńską bramką wykorzystała Dorota Czech i było 1:2.  Gnieźnianki ambitnie starały się odrobić straty i sześć minut później  Monika Marczak ładnym,  technicznym strzałem umieściła piłkę w bramce AZS. W 35. minucie Marta Kaczmarczyk w dogodnej sytuacji trafiła wprost w poznańską bramkarkę, a trzy minuty później po szóstym faulu gospodyń w drugiej połowie, sędzia podyktował przedłużony rzut karny . Jego skuteczną egzekutorką okazała się Alicja Busza. Minutę później zawodniczka AZS stanęła przed kolejną szansą strzału z 10 metrów, ale tym razem nie wykorzystała przedłużonego rzutu karnego.   W tej sytuacji mecz zakończył się rezultatem 2:3. Wygrana akademiczek sprawiła, że AZS UAM zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a drużyna gnieźnieńska uplasowała się na piątej pozycji z dorobkiem 18 punktów.

Podsumowując rozgrywki Ekstraligi Futsalu Kobiet w sezonie 2013/2014 Magdalena Stefankiewicz, prezes Medanu stwierdzić, że stały one na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane.  Zespół gnieźnieński po niezbyt udanym początku w kolejnych meczach  walczył ambitnie z wyżej notowanymi drużynami i bez większych problemów zapewnił sobie ligowy byt.

Medan Gniezno – AZS UAM Poznań 2:3 (0:0)

Medan - Monika Nowak  - 1 ( 21’), Monika Marczak  - 1 (33’)
AZS UAM  – Marta Zielińska  - 1 (21’), Dorota Czech  - 1 (26’), Alicja Busza  - 1 (38’ - prk)

Składy:
UKS MEDAN - Aleksandra Blige, Patrycja Marcinkowska, Natalia Marczak, Alicja Zając, Violetta Biegańska, Monika Marczak, Monika Nowak, Katarzyna Ulikowska, Gabriela Sass.

AZS UAM -  Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył, Adrianna Sypniewska, Alicja Busza, Anna Jacewicz, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Magdalena Pawłowska, Dorota Czech, Hanna Olszańska, Agnieszka Rezler, Sandra Salata