Porażka Pelikana Niechanowo w końcówce sobotniego meczu kontrolnego

2015-07-25

Nie znaczniej porażki doznali w czwartym letnim spotkaniu sparingowym piłkarze Pelikana Niechanowo. Podopieczni Jerzego Cyraka w sobotę 25 lipca ulegli w Mostkach tamtejszej Formacji Port 2000 1:2.

W pierwszej odsłonie sobotniego test meczu gra była wyrównana. W początkowej fazie inicjatywę mieli niechanowianie, a w kolejnej do głosu doszli gospodarze. W 43 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Radomski. Golkiper Formacji Daniel Tomczak miał spore kłopoty z obroną tego strzału i odbił piłkę wprost pod nogi Szymona Izydorczyka, który dobijając ją do bramki wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie. Szczęście gosći trwało zaledwie dwie minuty, choć w zdobyciu wyrównującego gola miejscowym pomógł arbiter, który nie zauważył ewidentnego zagrania ręką jednego z graczy Formacji. Ostatecznie na strzał zza pola karnego zdecydował się Krzysztof Sikora, a piłka po rykoszecie wpadła do naszej siatki. Tuż po tym golu arbiter zakończył pierwszą odsłonę.

W początkowej fazie drugiej połowy gra była szybka i kilka razy zakotłowało się zarówno pod bramką Pelikana jak i Formacji. Decydująca o wyniku bramka padła w 85 minucie, kiedy to Dawid Juchacz zamknął akcję gospodarzy i strzałem tuż przy słupku nie dał szans Zamiarowi. W ostatnich fragmentach nasi mieli wyśmienitą okazję do wyrównania, ale Krzysztof  Wolkiewicz zamiast podawać do bardzo dobrze ustawionego Łukasza Zagdańskiego zdecydował się strzelać i niewiele dobrego z tego uderzenia wyszło. Ostatecznie ten interesujący sparing zakończył się wygraną trzecioligowca z grupy lubusko-dolnoślaskiej 2:1.

W naszych szeregach koniecznie trzeba odnotować powrót na murawę Łukasza Zagdańskiego, który po prawie trzymiesięcznym rozbracie z futbolem wszedł na boisko w samej końcówce. Nie zagrali natomiast leczący drobne urazy Mateusz Roszak, Dawid Retlewski i Mateusz Kaczor, nieco poważniejsze Damian Garstka i Michał Steinke a także chory Patryk Borowczak i Filip Kruczyński, który spóźnił się na zbiórkę...

Za tydzień zielono-czarnych czeka generalny sprawdzian formy przed trzecioligową batalią. Rywalem będzie izraelski pierwszoligowiec Hapoel Katamon Jerozolima, a spotkanie odędzie się w niedzielę o godzinie 18.00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Pozostaje mieć nadzieję, że przez najbliższy tydzień nasza sytuacja kadrowa wyraźnie się poprawi i trener Cyrak będzie mógł desygnować do gry w miarę optymalne zestawienie.

Bramki: Szymon Izydorczyk (43) - dla Pelikana, Krzysztof Sikora (45), Dawid Juchacz (85) - dla Formacji

"Pelikan": Zamiar - Oczkowski (65 Ciarkowski), Bartkowiak, Otuszewski, Maksymiv - Wolkiewicz, Figaszewski (60 Budzyń), Radomski, Bzdęga, Buszta (55 Chopcia) - Izydorczyk (83 Zagdański)