Porażka pomimo prowadzenia juniorów starszych Mieszka Carbon Gniezno.

2014-04-18

Po 4 kolejce rozgrywek w Grupie Mistrzowskiej Juniora Starszego nie ma już zespołu bez porażki. Przegrały dwa prowadzące zespoły Winogrady Poznań i niestety Juniorzy Mieszka Gniezno.

Biało-niebiescy w Wielki Czwartek 17 kwietnia w samo południe rywalizowali w Poznaniu z juniorami Poznańskiej 13-tki i pomimo że prowadzili 1-0 po bramce Miłosza Świstowskiego ostatecznie przegrali 1-3. O porażce gości zadecydowały fatalne błędy w obronie i brak skuteczności pod bramką 13-tki, gdyż z samej gry na pewno nie ustępowali przeciwnikom a w drugiej połowie osiągnęli dość znaczną przewagę, która jednak nie przełożyła się na zdobyte bramki.

Początek meczu ułożył się bardzo dobrze dla gnieźnian którzy wyszli na prowadzenie w 12 minucie meczu. Wtedy to znakomitym rajdem przez całe boisko popisał się obrońca Mieszka Miłosz Świstowski, którego nie potrafili zatrzymać ani obrońcy ani bramkarz 13-tki. Chwilę później powinno być już 2-0 dla gości ale tym razem bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek z Jakubem Denizem. Gospodarze nie mając nic do stracenia zaatakowali i bardzo szybko strzelili dwie bramki w 26 i 31 minucie. Szanse na wyrównanie biało-niebiescy mięli w 34, 36 i 45 minucie. W pierwszym przypadku strzał z bliska Dawida Łuckiego instynktownie obronił bramkarz 13-tki, następnie strzał Damiana Pankowskiego z rzutu wolnego z 18 metra był niecelny a w końcówce pierwszej połowy bliski szczęścia był Alan Polus po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz 13-tki. Chwilę wcześniej to gospodarze mogli strzelić bramkę ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Mieszka Szymon Menz wygrywając pojedynek z napastnikiem gospodarzy.

Druga połowa to zdecydowane ataki juniorów Mieszka, którzy chcieli za wszelką cenę odrobić straty. Największe zagrożenie pod bramką 13-tki było po rzutach wolnych i rożnych w wykonaniu Damiana Pankowskiego i Alana Polusa. I właśnie  Alan Polus w 70 minucie idealnie zacentrował na głowę Jakuba Miemietza, a ten z 5 metra niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką. Atakujących gnieźnian próbowali skontrować gospodarze. W jednym przypadku kolejną dobrą interwencją wykazał się Szymon Menz ale w 90 minucie był już bezradny, kiedy to po stracie piłki przez Jakuba Miemietza, dwaj napastnicy 13-tki z łatwością pokonali osamotnionego bramkarza Mieszka.