Porażka pszczólek w Elblągu

2023-03-20

W sobotę, 18 marca, w meczu 20. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS PR Urbis Gniezno zmierzył się w Elblągu z tamtejszym Startem. Gnieźnieńscy kibice liczyli na powtórkę z meczu inaugurującego rundę rewanżową, kiedy to pszczółki zwyciężyły jedną bramką. Tym razem gospodynie okazały się jednak bardziej wymagające.

Gospodynie prowadziły od początku spotkania po celnym rzucie Pauliny Kopańskiej. Przyjezdne nie chciały być dłużne, wyrównując stan pojedynku. Przez długi czas w pierwszej połowie elblążanki prowadziły dwoma lub trzema bramkami. Na osiem minut przed przerwą było 10:8. W końcówce pierwszej połowy Start zaczął swoją dominację, odskakując przyjezdnym aż na 6 punktów. Ostatecznie zawodniczki schodziły do szatni z wynikiem 15:9.

Początek drugiej części nie wyglądał kolorowo dla zawodniczek z Gniezna. W 37. minucie spotkania na tablicy wyników widniało 20:13 dla elbląskiego Startu. Pszczoły nie zamierzały jednak się poddawać. Po raz kolejny w tym sezonie pokazały ogromne serce do walki i odrabiając większą część strat. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu było już tylko 22:20. Później, niestety, znów zaczęło brakować skuteczności, a gospodynie wróciły do swojej znakomitej gry. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Startu  29:25. Dużą zasługę w zwycięstwie Startu miała bramkarka tej drużyny – Aleksandra Hypka, która wybrana została MVP meczu. Natomiast w gnieźnieńskiej ekipie najlepszą zawodniczką została wybrana Milena Kaczmarek, która zanotowała najlepszy wynik bramkowy w tym sezonie zaliczając aż 9 trafień.

Gnieźnianki zajmują 8. pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 20 punktów. Kolejny mecz rozegrają już w najbliższą sobotę, 25 marca, podejmując ostatni zespół zmagań - Ruch Chorzów.  Początek spotkania w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki o g. 18.