Porażka rezerw Mieszka na koniec jesieni

2019-11-03

Porażką zakończyły jesienne zmagania w klasie B rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego ulegli w sobotę 2 listopada w Rogoźnie Wełnie 1:2 i spadli na czwarte miejsce w tabeli.

O trzeciej porażce biało-niebieskich zdecydowała kompletnie nieudana pierwsza połowa. W 15 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po tym jak arbiter podyktował rzut karny za faul Wiktora Jóźwiaka. Pewnym egzekutorem jedenastki był Szymon Wojciechowski. Dwanaście minut później Wełna prowadziła już 2:0, a gola zdobył po centrze z rzutu rożnego Krzysztof Zieliński. Do przerwy już nic się nie zmieniło i goście schodzili do szatni z dwubramkową stratą.

Po przerwie gra mieszkowców wyglądła lepiej, ale starczyło to tylko na zdobycie gola kontakotwego, którego autorem w 71 minucie był Bartosz Goździński. Niestety biało-niebieskim nie udało się doprowadzić do wyrównania i po końcowym gwizdku arbitra to Wełna miała powody do radości.

Po sobotniej przegranej rezerwy Mieszka zakończyły jesienną rywalizację w grupie 5 Klasy B dopiero na czwartym miejscu, mając na swoim koncie 24 punkty. Do liderującego Lotnika Poznań gnieźnianie tracą cztery punkty.

Bramki: Szymon Wojciechowski (15 z karnego), Krzysztof Zieliński (27) – dla Wełny, Bartosz Goździński (71) – dla Mieszka II

Sędziował: Jakub Motała (Borówiec)

Skład Mieszka II Gniezno: Wiktor Jóźwiak (65 Jakub Stachowiak), Olivier Strosin, Jakub Olejniczak (32 Maciej Tatarski)), Maksymilian Sikorski, Nikodem Mirek, Hubert Walerjańczyk, Łukasz Bogajewski, Mateusz Rożek, Dominik Wiśniewski (57 Mikołaj Pluciński), Jakub Goździński, Bartosz Goździński

Mieszko Gniezno /foto: Wełna Rogoźno