Porażka Sklepu Polskiego MKK Gniezno siedmioma punktami z Politechniką Gdańską!

2016-10-03

W niedziele popołudnie 2 października gnieźnieńcy koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, występujący w rozgrywkach II ligi PZKosza walczyli o ligowe punkty w rozpoczętym tydzień wcześniej nowym sezonie 2016/2017 w Gdańsku z tamtejszą Politechniką.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla zawodników z Pierwszej Stolicy Polski,  ponieważ już w drugiej minucie meczu doznał kontuzji rozgrywający Piotr Golasiński. Patrząc na sam wynik punktowy pierwsza kwarta mimo wszystko była wygrana przez gnieźnian 17 :15 ale już w dalszej części meczu dało się mocno odczuć brak podstawowego rozgrywającego. W drugiej kwarcie odskoczyli zawodnicy z Gdańska wygrywając ją 21:12 przez co do przerwy prowadzili z gnieźnianami 36:29. Gdańszczanom w dalszych dwóch kwartach udało się utrzymać prowadzenie już do końca gdyż wygrali je 13:8 i 16:15 co dało im zwycięstwo w stosunku 65:52.  O ile gra podkoszowa wyglądała całkiem dobrze to tego dnia rzut z dystansu był jak zaczarowany, piłki które były już praktycznie w koszu wypadały. Gnieźnianie niwelowali stratę dochodząc do 6 punktów różnicy jednak już nie udało się przechylić szli zwycięstwa na stronę drużyny Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

Punkty dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno zdobyli: Filip Guilherme -8,Marcin Nocek -0, Kamil Szkopiński -0,Daniel Kotwasiński -3,Michał Kafarski – 4, Karol Tyborowski -4, Michał Szydłowski- 8, Piotr Golasiński - 0,Mateusz Bilski -6, Marek Sobkowiak -13, Dariusz Dobrzycki -6, Dariusz Wietrzyński –DNP.

Dla Politechniki Gdańskiej najwięcej punktów rzucili: Robert Kolatka -19, Daniel Szłapka – 12, Filip Stryjewski i Szymon Mochnacz po 7 oraz Łukasz Jaśkiewicz – 6.

Kolejne spotkanie ligowe drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno , rozegra w najbliższą sobotę 8 października. Wtedy o godzinie 16.00 zespół z grodu Lecha, we własnej hali II LO w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego podejmować będzie zespół Asseco II Gdynia. Zapowiada się ciekawe spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Czy koszykarze z Gniezna wywalczą kolejne punkty okaże się już w najbliższą sobotę.