Porażka Sklepu Polskiego MKK Gniezno w Inowrocławiu

2016-11-21

W sobotę 19 listopada zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno, rozegrał kolejne spotkanie w ramach II ligi PZKosz grupy A. Gnieźnianie udali się do Inowrocławia gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Domina.

Mecz wyjazdowy gnieźnian miał co najmniej 3 różne odsłony.Pierwsza kwarta to dynamiczne wejście w mecz gnieźnian i zdecydowana wygrana Sklepu Polskigo MKK Gniezno 22-8. W kolejnych minutach gospodarze z Inowrocławia jednak stawiając twarde warunki gry wygrywają 29-11 i tym, sposobem po pierwszej połowie meczu na tablicy wyników Domino Inowrocław prowadził 37-32. Trzecia kwarta to wyrównana gra z obu stron. Gnieźnianie wygrywają 14-9 i tym sposobem przed ostatnią kwarta na tablicy widniał remis. W początku czwartej kwarty gospodarze uzyskali kilka punktów przewagi, którą jednak zawodnicy z Gniezna szybko odrobili. Emocjonująca końcówka meczu i zwroty akcji nie dały jednak rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie zakończyło się remisowo. O końcowym wyniku mało zdecydować rozegranie dogrywki. Dogrywka przebiegała tak, że raz jedna raz druga drużyna przejmowała prowadzenie, a to za sprawą celnych rzutów za 3 pkt z obu stron. Można powiedzieć "cios za cios". Akcje przerywane faulami i niecelne z naszej strony rzuty osobiste sprawiły, że ostateczny wynik jest dla nas niekorzystny. Po dogrywce Domino Inowrocław wygrywa z Sklep Polski MKK Gniezno 86-81.
Nie można odmówić zawodnikom na pewno zaangażowania w grę i walki, ale fakt też taki, ze daliśmy sobie odebrać zwycięstwo mają już w meczu na jego początku nawet 14 pkt. przewagę.

Kolejny mecz ligowy  gnieźnianie rozegrają 3 grudnia na wyjeździe przeciwko drużynie TKM Włocławek.