Porażka Sklepu Polskiego MKK Gniezno zaledwie czterema oczkami!

2017-10-09

Kibice w Pierwszej Stolicy, po tygodniowej przerwie znowu w akcji pod koszem w sobotę 7 października mogli zobaczyć zespół drugoligowego Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

Tego dnia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, we własnej hali II LO mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego podejmowali kolejną drużyną z zaplecza ekstraklasy a mianowicie Asseco II Gdynia. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie Sklepu Polskiego MKK Gniezno nad rezerwami Trefla Sopot w stosunku 94:73 wszyscy zadawali sobie pytanie jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Asseco II Gdynia, czy gnieźnianom uda się powtórzyć wyczyn z meczu inaugurującego nowy sezon 2017/2018 i kolejny zespół z zaplecza ekstraklasy koszykarskiej odprawią do domu z kwitkiem. Tak się niestety nie stało gdyż po bardzo zaciętym przebiegu i sporej ilości walki pod koszem w wykonaniu obu drużyn gnieźnianie musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając z nim zaledwie czterema punktami 80:84.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu dla obu zespołów zakończyła się wynikiem remisowym 24:24. Po wyrównanej pierwszej kwarcie goście z Gdyni przejęli inicjatywę w drugiej kwarcie co sprawiło że zakończyła się ona dziesięciopunktową przegraną koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno 19:29 a co za tym idzie gnieźnianie na przerwę schodzili przegrywając z gości z Gdyni w stosunku 53:43. Trzecia odsłona sobotniego meczu to dalsze powiększanie przewagi przez koszykarzy Asseco. Jednak dzięki skutecznej grze i celności w wykonaniu Szymona Budnikowskiego, Dariusza Dobrzyckiego Daniela Kotwasińskiego oraz Emila Rau przewaga gości z Trójmiasta zmalała do pięciu punktów przez co ta część spotkania zakończyła się porażką gospodarzy tylko w stosunku 57:66. Porywający początek czwartej kwarty w wykonaniu gnieźnian nie wystarczył na odrobienie niewielkiej straty punktowej do gości, którzy do końca spotkania utrzymali swoje prowadzenie pokonując ostatecznie zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno w stosunku 80:84.

Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 19, Rau 15, Dobrzycki 14, Budnikowski 13, Kotwasiński 8, Sobkowiak 6, Szkopiński 3, Golasiński 2, Leśniczak, Wietrzyński, Andrzejewski.

Asseco II Gdynia: Kamiński 18, Pietras 16, Itrich 12, Leszczyński 11, Stryjewski 11, Marcinkowski 6, Korolczuk 6, Szulc 4, Romanowski, Kaszowski, Kociołek, Burliński.

A już w najbliższy weekend drużyna koszykarzy Sklepu Polskiego MKK uda się do Torunia gdzie o punkty ligowe powalczy z miejscowym  zespołem AZS UMK.