Porażka startowców na pożegnanie z ligą

2023-02-05

Na ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek Superligi hokeja halowego mężczyzn. zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 5 lutego, do Poznania, gdzie był podejmowany przez tamtejszy AZS AWF.

Spotkanie rozegrane w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi rozpoczęło się dobrze dla gnieźnian, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie po trafieniach Macieja Wejerowskiego i Arkadiusza Brożka. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się jednak remisem 2:2. W drugiej gospodarze uzyskali dwubramkową przewagę, ale przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Maciej Wejerowski i pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 4:3. Po zmianie stron akademicy dominowali już wyraźnie wygrywając trzecią kwartę 3:0. Na początku ostatniej części meczu na 7:4 przewagę gospodarzy zmniejszył Jan Wesołowski wykorzystując rzut karny. Akademicy jednak jeszcze czterokrotnie pokonali Radomira Mnicha, a ze strony gnieźnian odpowiedział  tylko Maciej Wejerowski i ostatecznie AZS AWF pokonał Start 11:5. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli: Patryk Pawlak, Mateusz Wiśniewski, Szymon Pilaczyński, Mateusz Nowakowski i Mateusz Mazany, a jedną – Emil Witczak.

 

Zespół Startu, który bronił brązowego medalu nie zdobył w tym sezonie żadnego punktu i zajął ostatnie miejsce, co oznacza degradację do I ligi.

 

Radosław Kossakowski / foto archiwum

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,porazka-startowcow-na-pozegnanie-z-liga.html