Porażka startowców w Gąsawie

2017-10-09

Na mecz 5. kolejka I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 7 października, do Gąsawy, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Spotkanie rozegrane na Stadionie Gminnym im. Leszka Białego zostało rozstrzygnięte praktycznie już w pierwszej połowie. Gospodarze do przerwy prowadzili aż 6:0 po trzech bramkach Krystiana Sudoła oraz  pojedynczych trafieniach Marcina Strykowskiego, Waldemara Rataja i Cezarego Jędrysa. Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana. Gnieźnianie odrobili część strat dzięki bramkom Mariusza Gromadzkiego, Huberta Czaińskiego i Arkadiusza Brożka, ale gąsawianie odpowiedzieli dwoma trafieniami Marcina Strykowskiego i jednym golem Waldemara Rataja zwyciężając ostatecznie 9:3.

***

W rozegranym dzień wcześniej w Poznaniu meczu eliminacyjnym OOM Start 1954 był podejmowany przez AZS Politechnikę. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:6. Bramki dla Startu zdobyli Maksymilian Pawlak - 2, Marcel Konieczny - 3 i Łukasz Klimkiewicz - 1.