Porażka startowców w Poznaniu

2014-04-15

Na mecz 11. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie w niedzielę, 13 kwietnia, na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF.

Gnieźnianie po łatwej wygranej dzień wcześniej w  pojedynku derbowym ze  Stellą tym razem nie zdobyli punktów. Już po pierwszej połowie akademicy prowadzili 2:0 po trafieniach  Artura  Pacanowskiego z krótkiego rogu i Mateusza Hulbója. Po przerwie Adrian Krokosz  podwyższył jeszcze na 3:0. Dwie minuty później Robert Grotowski zdobył pierwszego gola dla Startu, ale  w odpowiedzi Jakub Lewandowski dwukrotnie pokonał bramkarz gości. W końcówce gnieźnianie odrobili część strat dzięki trafieniom Łukasza Kurowskiego oraz  Michała Kasprzyka i mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 5:3.

29-63

Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpi prawie miesięczna przerwa. Zawodnicy Startu 1954 kolejny mecz rozegrają w niedzielę, 11 maja, w Gąsawie z tamtejszym LKS.