Porażka Startu na pożegnanie z Superligą

2023-06-04

W sobotę, 3 czerwca, rozegrana została ostatnia kolejka rundy zasadniczej sezonu 2022/2023. Zespół Startu Gniezno na pożegnalny mecz z Superligą wyjechał do Poznania, gdzie na Stadionie przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS-AWF.

Gnieźnianie już wcześniej zostali zdegradowani do I ligi. W tej sytuacji trener Michał Poltaszewski dał szansę gry juniorom. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem bezbramkowym. W drugiej akademicy objęli prowadzenie po trafieniu Macieja Rymera. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Patryk Pawlak. W trzeciej kwarcie  Marcela Pękałę pokonał Emil Witczak. Ten sam zawodnik skompletował hat-tricka w ostatniej odsłonie spotkania, a wynik meczu na 6:0 ustalił w 56. minucie Arkadiusz Woźniak.

W innych meczach 14. kolejki Superligi Pomorzanin Toruń pokonał AZS Politechnikę Poznańską 3:1, a LKS Rogowo przegrał z  Wartą Poznań   1:3.

Start w przyszłym sezonie walczył będzie w I lidze, a w jego miejsce awans do Superligi wywalczył zespół Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie. W spotkaniu barażowym o miejsce w Superlidze dojdzie do derbowego pojedynku drużyn z Pałuk - LKS Rogowo i LKS Gąsawa.