Porażka stelistek z Inowrocławiem

2015-04-12

Porażką 4:6 zakończył się mecz tenisistek stolowych Stelli Niechan z drużyną Noteci Inowrocław w hali GOSiR.

Początek nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Emilia Kijok pewnie wygrała z Katarzyną Palacz 3:1, Paulina Nowacka z Julią Szymczak 3:0. Po walce natomiast przegrały: Magda Wysocka z doświadczoną Alina Mikijaniec 1:3, a Monika Jacek 2:3 z Natalia Ciemną. Decydujące o końcowym wyniku były gry deblowe. Na obu stołach jednocześnie na tablicy wyników widniał wynik 2:2 w setach. Decydujące piąte sety również rozpoczęły się wyrównanie. Jednak końcówki szczęśliwie wygrały zawodniczki gości. W tym momencie goście prowadzili 4:2. W kolejnej grze zupełnie niespodziewanej porażki 0:3 doznała Emilia Kijok z Julią Szymczak . Na drugim stole Magdę Wysocka zastąpiła młodziutka szesnastoletnia Agata Klabińska, która jednak nie dała rady Natali Ciemnej. W ostatniej rundzie świetnie dysponowana ostatnio Paulina Nowacka wygrała z Katarzyną Palacz, a Monika Jacek wygrała Aliną Mikijaniec, która skreczowała. Po tym meczu zespół Stelli Niechan Gniezno zajmuje czwarte miejsce. Za tydzień ostatnie mecze, w sobotę z liderem tabeli w Chełmnie i w niedzielę u siebie w hali GOSiR w Gnieźnie z drużyną ATS Białystok. Będą to mecze o trzecie lub czwarte miejsce tabeli pierwszej ligi.