Porażka stelistek z liderem

2015-11-01

Bardzo ciekawy i na wysokim poziomie mecz rozegrały w sobotę 31 października w hali GOSiR przy ulicy Jolenty zawodniczki Stelli Niechan Gniezno z liderem tabeli , drużyną MRKS Gdańsk. Końcowy wynik 2:8 nie odzwierciedla dramaturgii spotkania i wyrównanych pojedynków.

Pierwszy pojedynek Magdaleny Wysockiej z kadrowiczką Agnieszką Kaczmarek rozpoczął się interesująco. Magda narzuciła swój styl gry i wygrała pierwszego seta. Prowadziła już w drugim secie 7:6, jednak doświadczenie przeciwniczki pozwoliło jej wygrać. I tak do końca punkt za punkt. Ostatecznie ten naprawdę Krajewską ładny i widowiskowy mecz wygrała Kaczmarek. Podobnie na drugim stole świetnie z Martą zaczęła Anita Chudy zastępująca kontuzjowaną Monikę Jacek. Wygrała zdecydowanie pierwszego seta, potem uległa w drugim i trzecim , wygrała czwartego i nie dała rady w piątym. W kolejnej grze Agata Klabińska stoczyła dramatyczny pięciosetowy mecz z Julią Witowską, i znowu w końcówce przeciwniczka zagrała szczęśliwie kilka piłek.
Zupełnie odwrotny miało przebieg spotkanie Pauliny Nowackiej z Honoratą Olczak. Z początku prowadzenia objęła przeciwniczka wygrywając pierwszego seta. Jednak potem Paulina zaczęła grać bardziej dokładnie i wygrała przekonywująco. Kluczem do walki o remis były gry deblowe. Na obu stołach trwała ciekawa wymiana , stojąca na wysokim poziomie. Nasza para : Paulina Nowacka- Magda Wysocka prowadziły 2:1 w setach , na sąsiednim stole  Agata Klabińska-Anita Chudy po przegraniu dwóch pierwszych setów wygrały dwa kolejne i była nadzieja na remis w meczu. Naprawdę szkoda, remis w całym meczu był w zasięgu grających z ogromna determinacją naszych zawodniczek. Kolejny punkt dla Steli Niechan zdobyła Agata Klabińska po zwycięstwie z Martą Krajewską 3:1.  Aktualnie z dorobkiem czterech porażek i jednego zwycięstwa nasza drużyna zajmuje ósme miejsce. Bardzo ważne będą kolejne cztery mecze w pierwszej rundzie. Już za tydzień stelistki czeka trudny, wyjazdowy mecz do Białegostoku, a za dwa tygodnia ważny mecz u siebie z Championem Police.

W sobotę 31 października w Poznaniu odbywał się Drużynowy Turniej Uczniowski. Drugie miejsce w kategorii młodziczek zajął zespół UKS Niechan. Po zwycięstwie w półfinale z SKTS Rataje 50 Poznań 3:0, w finale młode, jedenastoletnie  nasze zawodniczki uległy minimalnie UKS Chrobry Gizałki 2:3. Świetnia zagrała Zuzanna Lewandowska zdobywając komplet punktów. Mocno przeziębiona koleżanka, Roksana Wojtalak nie dała rady w końcówkach. Ważny był debel w którym nasze zawodniczki przegrały 2:3, po przewagach w piątym secie.
Rewelacyjnie spisał się natomiast zespół ze Szkoły w Łagiewnikach Kościelnych, pokonując w finale młodzików drużynę z Powiercia k/ Konina 3:0. Drużyna w składzie: Jakub Budzyński i Dariusz Goździewski awansowała do finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną pod koniec listopada w Krakowie. Te wyniki to efekt min. cyklicznych turniejów „ Szukamy Młodych Talentów”