Porażka Stelli w historycznym meczu

2024-01-07

Na mecz 4. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 6 stycznia, do Gąsawy, gdzie był podejmowany przez Grunwald Poznań. Spotkanie rozegrane w hali przy ul. Leszka Białego od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 9:5.

Poznanianie znakomicie otworzyli ten mecz. Hat-trick Łukasza Kosmaczewskiego, który zdobył trzy bramki w ciągu niespełna sześciu minut mógł robić wrażenie. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 3:0. Na początku drugiej pierwsze trafienie dla zespołu gości zaliczył Mateusz Poltaszewski. W 22. minucie kolejną bramkę dla wojskowych zdobył jednak Artur Mikuła, a trzy minuty później na 5:1 podwyższył Damian Jarzembowski wykorzystując karny strzał rożny. Gnieźnianie jeszcze przed przerwą odrobili część start. Dzięki trafieniom Huberta Grotowskiego i Macieja Kurowskiego przewaga gospodarzy zmalała do dwóch bramek (5:3).  Po zmianie stron na 6:3 podwyższył Damian Jarzembowski po raz drugi wpisując się na listę strzelców. I takim rezultatem zakończyła się trzecia kwarta.  Na początku  ostatniej dwie bramki dla gospodarzy zdobył Artur Mikuła praktycznie przesądzając o losach meczu. Stelliści walczyli jednak ambitnie. W 57. minucie czwartego gola dla zespołu gości zdobył Mateusz Poltaszewski, a niespełna trzy minuty później egzekwowany przez stellistów  karny strzał rożny pewnym pchnięciem zakończył Marcin Lewartowski. Ostatnie zdanie należało jednak do gospodarzy. Tuż przed końcową syreną Mikołaj Głowacki wpisując się na listę strzelców ustalił wynik meczu na 9:5.

Mecz Grunwaldu ze Stellą można uznać za historycznym wydarzenie. Było to bowiem pierwsze oficjalne spotkanie hokejowe rozegrane w mieście Gąsawa. Pałucka wieś 1 stycznia bieżącego roku odzyskała bowiem prawa miejskie (utracone w 1934 roku). Tego samego dnia LKS Gąsawa podejmował w hali przy ul. Leszka Białego AZS AWF Poznań. Gospodarze uświetnili odzyskanie praw miejskich zwycięstwem 8:5.  W innych spotkaniach 4. kolejki Warta Poznań pokonała AZS Politechnikę Poznańską 9:6, a LKS Rogowo wygrał z Pomorzaninem Toruń  9:7. W tabeli na prowadzeniu trzy zespoły z dorobkiem 9 punktów: AZS Politechnika Poznańska przed Wartą Poznań i LKS Gąsawa. Stella jest szósta mając na koncie 3 punkty. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością. W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, podejmą Pomorzanina Toruń.