Porażka Stelli w pierwszym meczu rundy play-off

2024-02-23

W dniach 23-25 lutego w Gąsawie rozgrywany jest turniej fazy play-off Superligi hokeja halowego.

Zespół Stelli Gniezno walczy w grupie z LKS Gąsawa i Pomorzaninem Toruń. W drugiej grupie występują: AZS Politechnika Poznańska, LKS Rogowo i Warta Poznań. W piątek. 23 lutego, stelliści zmierzyli się z gospodarzami turnieju - LKS Gąsawa. Gąsawianie od początku dominowali prowadząc do przerwy 3:1. W drugiej połowie gnieźnianie sukcesywnie odrabiali straty. Zdołali nawet doprowadzić do remisu 5:5.  Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli 6:5. Dwie bramki dla Stelli zdobył Michał Kasprzyk, a po jednej Mateusz Tomczak, Marcin Lewartowski i Mateusz Poltaszewski.  W grupie A  AZS Politechnika Poznańska zremisował z LKS Rogowo 7:7. W karnych zagrywkach politechnicy zwyciężyli 1:0.

W sobotę o g. 18 Stella zmierzy się z Pomorzaninem Toruń. Dwie godziny wcześniej zmierzą się Warta Poznań i LKS Rogowo

Po dwa zespoły z obu grup awansują do fazy finałowej.

W sobotę, o g. 12 w Gąsawie rozegrany zostanie również mecz barażowy o awans do Superligi pomiędzy Grunwaldem Poznań i Startem Gniezno.