Porażka szczypiornistek MKS-u z Jutrzenką Płock

2019-04-28

W sobotę, 27 kwietnia piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno podejmowały w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki sąsiada w tabeli I ligi, Jutrzenkę Płock. Niestety, pomimo niezłego początku gnieźnianki musiały uznać wyższość drużyny przyjezdnej.

W pierwszej minucie wynik spotkania otworzyła Karolina Chojnacka. Kilka minut później, po trafieniu zawodniczki Jutrzenki i dwóch golach Joanny Sawickiej gnieźnianki prowadziły 3:1. W 7 minucie ładną interwencją po silnym rzucie zawodniczki gości popisała się Lidia Kobyłecka. Minutę później było już jednak remisowo. W 12 minucie, po trafieniu Adrianny Wardy płocczanki prowadziły 5:4. Kilka minut później, piłkarki ręczne Jutrzenki Płock wygrywały już różnicą trzech bramek (7:4). W 17 minucie było 9:4 dla przyjezdnych, a  gnieźnianki nie potrafiły znaleźć sposobu na bramkarkę klubu z Płocka. Po trafieniach Joanny Sawickiej i Ewy Nowickiej MKS zmierzył stratę do trzech bramek. W 21 minucie, bramkarka Jutrzenki-Aneta Chodań obroniła rzut karny wykonywany przez Maję Bielińską. W odpowiedzi, bramkę dla gości zdobyła Aneta Szczechowicz. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry było 14:9 dla gości. Po pierwszej połowie Jutrzenka prowadziła 17:9.

Na początku drugiej połowy, bramkę dla Jutrzenki zdobyła Aleksandra Stasiak. W 33 minucie, trafienie dla szczypiornistek z Grodu Lecha zaliczyła Karolina Chojnacka. W 36 minucie gola dla gości zdobyła Marta Wojciechowska i Jutrzenka prowadziła 20:12. Trzy minuty później, na tablicy wyników był rezultat 23:14. W 42 minucie, po ładnej akcji miejscowych bramkę zdobyła Karolina Chojnacka. W 46 minucie bramkarka Jutrzenki popisała się skuteczną interwencją po rzucie Ewy Nowickiej. Minutę później, po golu Jagody Linkowskiej gnieźnianki zmniejszyły stratę do płocczanek do sześciu trafień (17:23). Kilka akcji później, gnieźniankom udało się na raty zdobyć bramkę. Po słupku Jagody Linkowskiej piłka trafiła w ręce Ewy Nowickiej, która umieściła ją w bramce Jutrzenki Płock. W 52 minucie było 25:19 dla przyjezdnych. Kilka minut później, po ładnej bramce Adrianny Wardy płocczanki prowadziły już jednak 27:19. Po chwili gola dla miejscowych zdobyła Monika Łęgowska, jednak Jutrzenka odpowiedziała trafieniem Aleksandry Stasiak i było 20:29. W ostatecznym  rozrachunku Jutrzenka Płock pokonała MKS PR URBIS Gniezno 30:23.

Dobrze weszliśmy w ten mecz, ale potem faktycznie zawiodła skuteczność. Zaczęliśmy zwalniać grę, zamiast przyspieszyć to my cały czas zwalnialiśmy. Nie pracowała dziś w ogóle obrona-zwłaszcza w pierwszej połowie  i pozwoliliśmy przeciwniczkom na osiem bramek różnicy po pierwszych trzydziestu minutach. Ciężko było to odrobić. W drugiej połowie gra była minimalnie lepsza, no ale niestety byliśmy dzisiaj słabsi.-powiedział po meczu drugi trener gnieźnieńskich szczypiornistek, Roman Solarek.

MKS PR URBIS Gniezno-Jutrzenka Płock 23:30 (9:17)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno:Jagoda Linkowska-6.
Jutrzenka Płock: Paulina Dąbrowska, Adrianna Warda-po 7.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Maria Rybicka, Martyna Szczygielska, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek oraz Roman Solarek,