Porażka tenisistek stołowych Stelli Niechan w Gdańsku

2022-10-12

W Sobotę 8 października w Gdańsku tenisistki Stelli Niehan Gniezno gnieźnianki rozegrały mecz I ligi kobiet z drużyną MRKS Gdańsk, liderem pierwszoligowej tabeli.

Od początku spotkania warunki gry dyktowały gdańszczanki. Po pierwszej rundzie gier singlowych gospodynie  prowadziły 3:1. Emilia Zdrojewskapo bardzo wyrównanym pojedynku przegrała 1:3 z Sylwią Rajkowską, Agnieszka Krzyśkaw trzech setach została pokonana przez Agnieszkę Brzeską a Agata Klabińska uległa 0:3 Adriannie Licbarskiej nawiązując wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie.Jedyny punkt zdobyła Katarzyna Palacz wygrywając 3:2 z Beatą Traczyk-Kępą.Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów. Niepokonany w tym sezonie duet Krzyśka - Zdrojewska 3:2 wygrał z parą Licbarska – Pręda, natomiast na pierwszym stole Klabińska – Lewandowska w stosunku 0:3 zostały pokonane przez gdański debel Brzeska - Rajkowska. W tym momencie gdańszczanki prowadziły 4:2. W drugiej rundzie gier pojedynczych, mimo ambitnej postawy gnieźnianek i bardzo wyrównanych pojedynkach, punkty zdobywały tylko zawodniczki MRKS Gdańsk. Emilia Zdrojewska przegrała z Beatą Traczyk-Kępą, Katarzyna Palacz z Sylwią Rajkowską a Agnieszka Krzyśka z Adrianną Licbarską, wszystkie w stosunku 1:3. Natomiast Zuzanna Lewandowska w trzech setach została pokonana przez doświadczoną Agnieszkę Brzeską. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:8. Punkty dla KS STELLA NIECHAN Gniezno zdobyły: Katarzyna Palacz1 oraz para deblowa Krzyśka – Zrojewska.

Po tym meczu zespół z Gdańska zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli, natomiast KS Stella-Niechan Gniezno ósme.