Porażka trampkarzy i zwycięstwo juniorów młodszych

2015-05-11

Dwa spotkania mistrzowskie rozegrały w miniony weekend 8-10 maja drużyny młodzieżowe Klubu Sportowego Gniezno, w których zdobyły w sumie trzy "oczka".

Pierwsi do boju o mistrzowskie punkty przystąpili podopieczni Bartosza Kapsy. Młodzi gnieźnianie w ramach rozgrywek poznańskiej ligi okręgowej B1 juniora młodszego, w piątek 8 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali zespół Sparty Alanya Szamotuły.
Pojedynek przebiegał od samego początku pod dyktando gospodarzy, którzy po bramce zdobytej  w 35 minucie przez Przemysława Kilichowskiego w pierwszej połowie prowadzili z swoim rywalem w stosunku 1:0. Podopieczni Bartosza Kapsy zdecydowane zwycięstwo w piątkowym spotkaniu zapewnili sobie dopiero w drugiej jego części aplikując swojemu przeciwnikowi pięć goli przy jednym straconym. W tej części gry trzy bramki na swoim koncie zapisał w drużynie KS Gniezno – Krzysztof Radkiewicz trafiając celnie do bramki drużyny z Szamotuł w 70, 75 oraz 79 minucie. Oprócz Radkiewicza po golu do końcowego wyniku meczu dorzucili jeszcze Patryk Jarzyński w 55 minucie oraz Mateusz Wełnic w 65 minucie. Goście bramkę honorową zdobyli w ostatnich minutach piątkowego spotkania a było to w 80 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem młodego zespołu KS Gniezno w stosunku 6:1.

Poznańska liga B1 junior młodszy grupa 1

KS Gniezno – Sparta Alanya Szamotuły 6:1 (1:0)

Skład juniora młodszego KS Gniezno: Adrian Fiebig, Patryk Jarzyński, Piotr Kaźmierczak, Bartosz Kazmucha, Przemysław Kilichowski, Dawid Połatyński, Krzysztof Radkiewicz, Paweł Siwka, Jakub Smelkowski, Dominik Stempniak, Miłosz Warda, Daniel Załęski. Trener – Bartosz Kapsa .

Następny mecz juniorzy młodsi KS Gniezno, rozegrają 16 maja na wyjeździe w Poznaniu gdzie o godzinie 16.00 będą podejmowani przez miejscowy zespół Przemysława.

W niedzielę 10 maja natomiast o punkty ligowe w ramach rozgrywek poznańskiej ligi okręgowej C1 trampkarza grupy 1 walczyli podopieczni Piotra Janusza. Gnieźnianie tego dnia udali się do Niechanowa gdzie byli podejmowani przez swoich rówieśników z drużyny miejscowego Pelikana.  Niedzielny mecz obfitował w wiele goli i nagłych zwrotów sytuacji. Zaczęło się od prowadzenia gości, po bramce zdobytej przez Patryka Bartza. Potem niechanowianie po zdobyciu dwóch kolejnych bramek objęli prowadzenie 2:1, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron prowadzenie gospodarzy zmniejszył do 3:2 w drużynie KS Gniezno - Patryk Bartz, który był autorem trzeciego gola przy stanie 4:3 dla niechanowian. W 65 minucie wprawdzie młodzi gnieźnianie doprowadzili do stanu 4:4 za sprawa bramki zdobytej przez Jakuba Pawlaka. Jednak ostatnie słowo w niedzielnym meczu należało do zespołu z Niechanowo, który zdobywając piątą bramkę w ostatnich minutach meczu wygrał to spotkanie w stosunku 5:4. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Dominik Laskowski i Jeremi Roszkowiak, a jedną dorzucił Dawid Zamiara.

Poznańska liga okręgowa C1 trampkarz grupa 1

Pelikan Niechanowo – KS Gniezno 5:4 (2:1)

Skład trampkarzy KS Gniezno: Patryk Bart, Artur Dubelt, Bogusz Grzeszczyk, Miłosz Laskowski, Aleksander Mikołajczak, Wojciech Mikołajczak, Jakub Pawlak, Hubert Pietrzak, Damian Rożek, Miłosz Walkowiak, Mateusz Wełnitz, Piotr Zdrojewski. Trener – Piotr Janusz.

Następny mecz trampkarze KS Gniezno, rozegrają 16 maja w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Strumykowej, podejmując w roli gospodarza o godzinie 12.00 zespół Wełnianki Kiszkowo.