Porażka w meczu na szczycie. Wilki spadają z fotela lidera

2017-12-05

Pierwszą przegraną w tym sezonie zaliczył KS Szczypiorniak Gniezno ulegając na wyjeździe w niedzielę 3 grudnia SPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:32 oddając tym samym fotel lidera w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn.

Do takiego pojedynku wcześniej czy później musiało dojść i spotkały się dwie niepokonane drużyny w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn. Wiadomo było że pojedynek będzie zacięty i nikt nie odda kawałka parkietu. Od początku spotkania zespoły nie odpuszczały ani na chwile i do 22 min widniał wynik 12:12 co mogło tylko zwiastować jeszcze większe emocje. Na przerwę wilki schodziły ze stratą dwóch bramek przy wyniku 17:15. Dwie bramki w piłce ręcznej to może być zaledwie 30 sekund grania więc jeszcze nic nie było przesądzone. Sędziowie w tym pojedynku pozwalali naprawdę na męskie granie i to nadawało dodatkowego smaczku ponieważ zespołu nie odbiegały od siebie warunkami fizycznymi i to z pewnością mogło podobać się kibicom zgromadzonym w Hali SP 1 w Ostrowie Wlkp.

Wilki naładowane energią podczas przerwy niestety nie weszły dobrze w drugą połowę ponieważ w 45 minucie na tablicy widniał wynik 27:20 co mogło zwiastować koniec emocji w tym spotkaniu. Jednak sygnał do odrabiania strat dała dwójka rozgrywających Gadecki i Krakowiak. Ten drugi rzucił trzy bramki z rzędu i wilki rzuciły się do odrabiania strat aby w 52 minucie dojść na trzy bramki straty. Była szansa na dojście rywali na kontakt niestety nie wykorzystaliśmy kilku 100% sytuacji. Pod koniec spotkania było widać zmęczenie i brak skupienia w szeregach naszego zespołu. Po raz kolejny notujemy przestoje w swoim dobrym graniu – cały czas musimy nad tym pracować. – mówi nasz trener.

KS Szczypiorniak Gniezno: Białkowski. Wolny, Grubczak, Sobański 2, Kapella, Bałdyga, Grzelak, Szymkowiak, Pluciński, Ostrowski, Łuczak 1, Nowak 3, Kniaź, Dymkowski 4, Gadecki 11, Krakowiak 11

Kary(6 min): Nowak 1, Gadecki 1, Krakowiak 1

Następny, a zarazem ostatni ligowy mecz w tym roku kalendarzowym Wilki rozegrają już najbliższą niedziele 10 grudnia godzina 15:00 w Gnieźnie, kiedy do Pierwszej Stolicy zawita po raz drugi w tym sezonie zespół Polonii Środa Wielkopolska, tym razem nie w ramach Pucharu Polski, a walki o ligowe punkty.