Porażka w Poznaniu z Wartą na inaugurację sezonu halowego

2020-12-20

W miniony weekend zainaugurowane zostały rozgrywki ligowe w sezonie halowym 2020/2021. W Superlidze występuje zespół Startu 1954 Gniezno, który w niedzielę, 20 grudnia, wyjechał do Poznania, gdzie w hali POSiR przy ul Spychalskiego był podejmowany przez Wartę.

Gnieźnianie mając za sobą udane występy w Memoriale Klemensa Maciaszczyka i kilku sparingach  z optymizmem jechali do Poznania. Tymczasem gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Tomasza Wachowiaka i Waldemara Rataja. Później gra wyrównała się, ale w końcówce pierwszej połowy gospodarze egzekwowali karny strzał rożny, a Tomasz Wachowiak celnym pchnięciem ustalił wynik do przerwy na 3:0.  Po zmianie stron najpierw, w 40. minucie, na 4:0 podwyższył Maciej Walkowiak, a później gnieźnianie zaczęli odrabiać straty. W 43. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Wejerowski, a dwie minuty później  Dominik Małecki zdobył drugą bramkę dla czerwono-czarnych. Gnieźnianie starali się zdobyć kontaktowego gola, ale to gospodarze ponownie odskoczyli na cztery trafienia. Bartosz Zaworski i Maciej Walkowiak zdobyli dwie bramki w odstępie trzech minut i praktycznie przesądzili losy meczu. W ostatniej sekundzie gnieźnianie wykorzystali jeszcze „krótki róg”, a Arkadiusz Brożek ustalił wynik meczu na 6:3. Początek ligowych zmagań nienajlepszy w wykonaniu startowców, ale oby okazał on się trampoliną do lepszych osiągnięć w nowym roku. Kolejny mecz czerwono-czarni  rozegrają również na wyjeździe. W sobotę, 9 stycznia, zmierzą się w Gąsawie z tamtejszym LKS.