Porażka w sparingu z Lechią

2021-07-03

W drugim meczu sparingowym przed nowym sezonem piłkarze Lecha Poznań zmierzyli się z Lechią Gdańsk. Mecz rozegrany na stadionie przy ul. Bułgarskiej toczył się pod dyktando gospodarzy, ale to goście zdobyli jedynego gola.

Gospodarze od początku ruszyli do ofensywy, ale ich poczynaniom brakowało skuteczności. Tymczasem w 22. minucie Ilkay Durmus uderzył z narożnika pola karnego, a  Mickey van der Hart nie zdołał obronić tego uderzenia. Do przerwy było 0:1. Po zmianie stron lechici starali się doprowadzić do wyrównania, ale mimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji nie zdołali odwrócić losów meczu przegrywając 0:1.

Kolejny sparing lechici rozegrają także przy Bułgarskiej. W  środę, 7 lipca, o godzinie 17 podejmie FC Midtjylland.