Porażka Wełnianki Kiszkowo w doliczonym czasie gry, jednobramkowe zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

2015-05-12

Po tygodniowej przerwie do walki o kolejne punkty mistrzowskie w rozgrywkach rundy wiosennej trwającego sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie B grupie 1, wróciły dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełnianka Kiszkowo oraz Fara Pelikan Żydowo.

Nasze zespoły w niedzielę 10 maja zapisały na swoim koncie zwycięstwo oraz porażkę.

Porażka Wełnianki Kiszkowo w doliczonym czasie gry

Niedzieli 10 maja do udanych w poznańskiej klasie B grupie 1, nie zaliczy drużyna Wełnianki Kiszkowo, która w doliczonym czasie gry straciła cenny remis a może zwycięstwo przegrywając na własnym trenie z zespołem KS Gmina Brodnica Manieczki w stosunku 4:3. Podopieczni Piotra Wojnowskiego niedzielne spotkanie, które miało dość wyrównany przebieg rozpoczęli znakomicie prowadząc z swoim rywalem po dwóch kwadransach gry 2:0. Na prowadzenie 1:0 kiszkowian wyprowadził w 20 minucie Sławomir Kasprzak pokonując bramkarza gości strzałem z 11. metra. W 30 minucie było już 2:0 dla Wełnianki, po golu zdobytym przez Łukasza Jaroszyńskiego. Kolejne dwie bramki w 31 oraz 35 minucie były już jednak autorstwa piłkarzy z drużyny Gminy Brodnica Manieczki, którzy  tym samym doprowadzili do stanu 2:2. Jeszcze przed kocowym gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę meczu kiszkowianom udało zdobyć trzeciego gola wychodząc tym samym na prowadzenie 3:2. Autorem bramki w zespole miejscowym okazał się w 37 minucie Sławomir Kasprzak, który piłkę w bramce przyjezdnych umieścił po strzale z 25. metra lokując ją pod poprzeczką. Po zmianie stron goście w 70 minucie doprowadzili do stanu 3:3. W 85 minucie gospodarze mogli zdobyć czwartego gola jednak piłkę po uderzeniu jej z 13. metra i zmierzającej do pustej bramki przyjezdnych zdołał wybić z linii bramkowej jeden z zawodników drużyny gości. I kiedy wydawało się ze remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli zakończy się to spotkanie. W doliczonym czasie gry zespół Gminy Brodnica Manieczki zdobył czwarta bramkę, którą przypieczętował swoje zwycięstwo w stosunku 4:3.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Bartłomiej Szmydke, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara (75’ Paweł Kujawski), Marek Raith (46’ Marek Lisiecki), Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Szymon Burgiel, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Łukasz Jaroszyński.

Następne spotkanie zespół Wełnianki Kiszkowo, rozegra o godzinie 11.00 w Zaniemyślu gdzie będzie podejmowany prze rezerwy miejscowego Kłosa.

Jednobramkowe zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

W przeciwieństwie do Wełnianki Kiszkowo, niedzielę 10 do udanych może zaliczyć nasz drugi przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 drużyna Fara Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego tego dnia grając w dość okrojonym składzie po dość zaciętym i wyrównanym meczu pokonali na własnym boisku zespół Antaresu  Zalasewo w stosunku 1:0. Żydowianie zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu z swoim rywalem zapewnili dopiero sobie w drugiej połowie meczu gdyż pierwsza jego odsłona zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gola na wagę trzech punktów dla żydowian zdobył w 70 minucie Mateusz Trzaskawka, który bramkarza gości pokonał po dalekim wyrzucie z autu w wykonaniu Dawida Kobielskiego uderzając piłkę głową. Mimo jeszcze kilku niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem gości miedzy innymi przez Tomasza Trzaskawkę oraz Przemysława Różańskiego, wynik nie uległ już zmianie. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Żydowa w stosunku 1:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek,. Łukasz Nowicki, Krystian Małecki, Przemysław Różański, Krzysztof Zamiar, Maciej Nowicki, Mateusz Trzaskawka, Krzysztof Lewandowski (80’ Przemysław Gronek), Tomasz Trzaskawka, Bartosz Gładki (45’ Dawid Kobielski)

Kolejny mecz Fara pelikan Żydowo, rozegra 17 maja w Klęce gdzie o godzinie 13.00 podejmowana będzie przez zespół miejscowego Phytopharmu.

Wyniki 16 kolejki - 9-10 maja
Poznań FC                     1-3     Meblorz Swarzędz
Stella II Luboń                3-0     Lotnik-1997 Poznań
Wełnianka Kiszkowo     3-4     KSGB Manieczki
Avia Kamionki                6-0     Kłos II Zaniemyśl
Fara Pelikan Żydowo    1-0     Antares Zalasewo
GKS Gułtowy                2-8     Phytopharm Klęka