Porażka Wełnianki Kiszkowo w meczu u siebie z Meblorzem Swarzędz

2014-05-13

Piłkarze Wełnianki Kiszkowo, meczu rozgrywanego na własnym boisku w niedzielę 11 maja, w ramach piątej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie B grupie 1, nie zaliczą do udanego. Tego dnia Podopieczni Piotra Wojnowskiego podejmowali u siebie zespół Meblorza Swarzędz. Spotkanie dla zespołu z Kiszkowa, mimo wielu sytuacji strzeleckich zakończyło się niestety porażką w stosunku 2:5

Gospodarze prowadzenie w meczu mogli objąć już w 5. minucie, niestety Dawid Jeżewski z ósmego metra posłał piłkę minimalnie obok słupka Meblorza Swarzędz. Jak to się mówi nie wykorzystane sytuacje się mszczącą tego  doświadczyli piłkarze Wełniaki Kiszkowo, kiedy stracili pierwszego gola z pięciu w całym meczu. W 15. minucie goście wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce zdobytej przez jednego piłkarzy tej drużyny, który pokonał bramkarza z Witkowa – Przemysława Babrakowskiego strzałem z 10-go metra. W 20 minucie goście prowadzili 2:0 po błędzie popełnionym przez golkipera gospodarzy Przemysława Babrakowskiego. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy goście z Swarzędza prowadzili już różnicą trzech goli. W 35 minucie na 3:0 podwyższył prowadzenie gości jeden z piłkarz tej drużyny wykorzystując podyktowany rzut karny za faul bramkarz Wełnianki w sytuacji sam na sam. Po stracie trzeciego gola gospodarze w 36 minucie mogli zdobyć bramkę kontaktową, tak się jednak nie stało gdyż Marcin Zamiara nie trafił piłką z 8-go metra do pustej bramki gości. Przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą połowę niedzielnego meczu, drużyna Meblorza Swarzędz przed zejściem do szatni zdobyła czwartą bramkę prowadząc od 40 minuty z Wełnianką Kiszkowo już 4:0.

Po zmianie stron już na początku drugiej połowy, w 55 minucie gospodarze zmniejszyli prowadzenie gości do 4:1 za sprawą zdobytej bramki kontaktowej.  Szczęśliwcem w zespole z Kiszkowa okazał się Marcin Zamiara, pokonując bramkarza z Swarzędza z 12-tego metra po wcześniejszym dograniu piłki przez Sławomira Kasprzaka. W 65 minucie kiszkowianie zdobyli drugiego gola w całym meczu autorem, którego okazał się Arnold Sądej. I kiedy wydawało że w kolejnych minutach kiszkowiane zdobędą kolejne dwie bramki doprowadzając do remisu a były ku temu okazję. W 80 minucie goście zdobyli  piątą bramkę po podyktowanym rzucie karnym po faulu Piotra Talarczyka, na jednym z piłkarzy z Swarzędza. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i Meblorz Swarzędz wygrał niedzielny mecz w stosunku 5:2.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babiakowski, Maciej Lisiecki (75" Marek Raith), Maciej Masłowski (80" Grzegorz Wysiecki), Arnold Sądej, Łukasz Górny, Cezary Dąbrowski (65" Maciej Zabierek), Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Robert Babiakowski (46" Piotr Talarczyk), Marcin Zamiara, Dawid Jeżewski