Porażka „Wilków” z Wejherowem

2019-01-26

W sobotę 26 stycznia w ramach rozgrywek II ligi gr. pomorskiej piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno wyraźnie przegrali u siebie z Tytanami Wejherowo.

W 3 minucie po rzucie Karola Kędziory skutecznie interweniował bramkarz Tytanów. W odpowiedzi dobrą interwencją w drużynie Szczypiorniaka po rzucie Przemysława Warmbiera popisał się Dariusz Zarzycki. Gola na 1:0 dla Tytanów zdobył w 5 minucie Kamil Papke. Kilkanaście sekund później wyrównał Rafał Siudeja. W 8 minucie karnego w zespole „Wilków” nie wykorzystał Artur Dymkowski. W 10 minucie goście, po dwóch szybkich akcjach prowadzili 3:1. Kontaktową bramkę zdobył pół minuty później Karol Kędziora. W 15 minucie na 4:2 dla wejherowian podwyższył Sławomir Jurkiewicz. Ten sam zawodnik zdobył gola nr 5 dla Tytanów. W odpowiedzi bramkę dla gnieźnian rzucił Artur Dymkowski. Na 6:3 dla gości podwyższył w 18 minucie Karol Papke. W 20 minucie Szczypiorniak przegrywał 4:7, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy – 5:8. Do przerwy „Wilki” przegrywały z Tytanami Wejherowo 7:12.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyli gnieźnianie. Goście jednak szybko odpowiedzieli. W 34 minucie Tytani prowadzili 14:8. Dwie minuty później, po bramce Roberta Wicona przyjezdni prowadzili 16:9 po chwili tę przewagę jeszcze bardziej powiększając. W 40 minucie Szczypiorniak-za sprawą bramki Artura Dymkowskiego-zdobył dopiero dziesiątego gola w tym spotkaniu. W 43 minucie po trafieniu Szymona Sobańskiego było 18:12 dla Tytanów Wejherowo. Po bramce Roberta Wicona, goście prowadzili 21:14. Na pięć minut przed zakończeniem meczu gnieźnieńskie „Wilki” przegrywały 19:15. Ostatecznie Tytani Wejherowo pokonali Szczypiorniaka Gniezno w stosunku 27:19.

Szczypiorniak Gniezno-Tytani Wejherowo 19:27 (7:12)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Gniezno: Łukasz Krakowiak-4
Tytani Wejherowo: Sławomir Jurkiewicz-6

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Michał Grubczak, Dariusz Zarzycki (bramkarze) – Szymon Sobański, Maciej Kapella, Marcin Grzelak, Marcin Fijałkowski, Rafał Siudeja, Kamil Tyliński, Michał Ostrowski, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Artur Dymkowski, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka Gniezno jest Kamil Hanuszczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ