Porażka wyjazdowa orlików starszych Mieszka Gniezno

2014-09-26

W piątek 26 września orlicy starsi Mieszka Gniezno, swoim spotkaniem wyjazdowym rozpoczęli czwartą kolejkę rozgrywek drużyn młodzieżowych klubu z ulicy Strumykowej, w ramach WZPN-u w Poznaniu.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu podopieczni Jacka Moszczyńskiego, doznali pierwszej porażki w nowym sezonie w Swarzędzu, gdzie po bardzo zaciętym pojedynku piłkarskim ulegli miejscowej drużynie Unii w stosunku 6:5 chociaż meczu mógł zakończyć się wygraną gnieźnian. Młodzi mieszkowcy w piątkowym meczu po dobrym jego początku objęli prowadzenie 1:0 w pierwszych minutach w meczu trwającym 2x25 minut. W następnej minutach mieszkowcy dali sobie strzelić aż trzy gole przy jednym zdobytym przegrywając do przerwy z orlikami starszymi Unii Swarzędz w stosunku 3:2. Po zmianie stron po kolejnych trzech bramkach zdobytych i dwóch straconych ponownie podopieczni Jacka Moszcyńskiego prowadzili z swoim rywalem 5:4. Ostatnie jednak słowo w piątkowym meczu należało do gospodarzy, którzy w ostatnich trzech minutach strzelili mieszkowcom dwa pod rząd gole wygrywając ostatecznie mecz jedną bramką w stosunku 6:5. Gdyby nie te dwie bramki stracone przez młodych mieszkowców w ostatnich minutach spotkania to z pewnością mecz zakończył by się ich zwycięstwem. A tak punkty pozostały w Swarzędzu.  Trzy bramki dla orlików starszych Mieszka Gniezno zdobył Patryk Kluczyński a po jednym Adrian Tymosz i Piotr Frankowski.

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.