Porażka wyjazdowa Wełnianki Kiszkowo z liderem

2013-10-21

Drużyna Wełnianki Kiszkowo, w niedzielę 20 października rozegrała bardzo ciężkie spotkanie mistrzowskie w ramach poznańskiej klasy B grupy 1. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Wojnowskiego na wyjeździe był lider rozgrywek zespół Juranada Koziegłowy. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym to mecz zakończył się niestety dla Wełnianki Kiszkowo jej porażką w stosunku 0:2.

Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania było wiadomo że piłkarze Juranda Koziegłowy, będą chcieli potrzymać trwającą w nowym sezonie passą zwycięstw i mecz z Wełnianką Kiszkowo będą chcieli rozstrzygnąć również na swoją korzyść. Tak też się stało chociaż to piłkarze z Kiszkowa w pierwszej połowie mogli prowadzić jedną bramką w niedzielnym meczu. Do tego niestety nie doszło gdyż Sławomir Kasparzak w 35 minucie nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego na  rzecz Kiszkowa, który wybronił bramkarz Juranda – Błażej Pawlak. O porażce Wełnianki Kiszkowo zadecydowała druga połowa meczu, w której to podopieczni Piotra Wojnowskiego stracili dwie bramki. Golkipera z Kiszkowa – Karla Zdanowskiego najpierw pokonał w 65 minucie Sebastian Kaczmarek, ten sam zawodnik był autorem również drugiej bramki dla Juranda w 75 minucie meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Wełnianki Kiszkowo w stosunku 0:2 a Jurand Koziegłowy tym zwycięstwem zapisał na swoim koncie dziewiąty mecz w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 w nowym sezonie bez porażki i nadal przewodzi w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na własnym trenie w Rybnie Wielkim w niedzielę 27 października. Przeciwnikiem zespołu z Kiszkowa będzie zespół GKS Gułtowy. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Przemysław Babrakowski, Arnold Sądaj, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Dawid Jeżewski, Cezary Dąbrowski, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Marek Raith, Grzegorz Wysiecki, Robert Babrakowski, Krzysztof Leśny, Piotr Talarczyk