Porażka z Belgią na zakończenie grupowych zmagań w Wałczu

2022-07-08

Na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu dobiegły końca rozgrywki grupowe w ramach I Mistrzostwa Europy w hokeju 5-osobowym seniorów.

Reprezentacja Polski w pierwszym czwartkowym spotkaniu zgodnie z przewidywaniami gładko pokonała Cypr 12:1. W spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w grupie A Polacy zmierzyli się z Belgią. Rywale szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i do przerwy było 2:3. Na początku drugiej połowy Belgowie zdobyli czwartą bramkę, ale Polacy szybko doprowadzili do remisu i na kolejne trafienie rywali szybko odpowiedzieli piątą bramką. W końcówce jednak dość kontrowersyjna żółta kartka dla Tomasza Bembenka i karna zagrywka wykorzystana przez Belgów otworzyły im drogę do zwycięstwa. Mecz zakończył się ostatecznie porażką podopiecznych trenera Dariusza Rachwalskiego 5:7. W piątkowym półfinale o g. 11:40 Polacy zmierzą się ze zwycięzcą grupy B  - Holandią. Godzinę wcześniej Belgowie zagrają ze Szwajcarią.

Co najmniej srebrny medal  mistrzostw Europy U-16 zapewniła sobie  reprezentacja Polski juniorek młodszych. W ćwierćfinale turnieju rozgrywanego równolegle w Bazylei Polki pokonały Szwajcarię 7:1, a w półfinale rozgromiły Turcję 12:2. W finale turnieju Biało-Czerwone zmierzą się w sobotę o g. 15 z Ukrainą, która w półfinale dopiero w karnych zagrywkach pokonała Walię 3:2 remisując w podstawowym czasie gry 2:2. Zdecydowanie słabiej radzą sobie w Szwajcarii juniorzy młodsi. W ostatnim meczu grupowym Polacy przegrali ze Szwajcarią 2:6 i w meczu o 5. miejsce w turnieju zagrają z Walią.