Porażka z beniaminkiem w Radomiu

2021-12-11

Na mecz 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zespół Lecha Poznań wyjechał do Radomia, gdzie był podejmowany przez tamtejszego Radomiaka. Lechici byli faworytami tego spotkania, ale beniaminek okazał się wymagającym rywalem i grając bez respektu do lidera zwyciężył 2:1.

Gospodarze od początku ruszyli do ofensywy, a  w 15. minucie  po jednym z ataków lewym skrzydłem Jesper Kalstrom zatrzymał ręką dośrodkowanie  w polu karnym. Sędzia  początkowo nie zareagował, ale po analizie VAR wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Filipa Bednarka. Egzekutorem karnego był Karol Angielski. Napastnik Radomiaka posłał piłkę po ziemi w lewą stronę. Filip Bednarek wyczuł jego intencje,  rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki i było 1:0.  Niespełna kwadrans później Angielski popisując się znakomitym dryblingiem w środkowej strefie boiska zainicjował szybki kontratak swojej drużyny. Piłka trafiła najpierw na lewe skrzydło do Dawida Abramowicza. Ten zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a zamykający akcję z prawej strony Maurides Junior  z nabiegu pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później mogło być 3:0, ale strzał Luisa Machado z piątego metra instynktownie obronił Filip Bednarek.  Do przerwy gospodarze prowadzili zatem różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron lechici ruszyli do odrabiania strat. W 49. minucie Mikael Ishak uderzył niezbyt czysto z piątego metra i  Filip Majchrowicz nie miał problemów z obroną. W 71. minucie goście egzekwowali rzut rożny.  W sporym zamieszaniu na polu bramkowym gospodarzy Mateusz Cichocki wyręczył swojego bramkarza wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej.  Cztery minuty później po zagraniu głową Michała Skórasia Damian Jakubik dotknął piłki ręką i tym razem to goście egzekwowali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mikae Ishak uderzając silnie w środek bramki, ale  Filip Majchrowicz rzucił się wcześniej w kierunku lewego słupka. W kolejnych minutach  Radomiak wcale nie bronił korzystnego rezultatu. Nadal był nastawiony ofensywnie, ale Lech nie zdołał doprowadzić choćby do remisu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Radomiak Radom  - Lech Poznań  2:1 (2:0)

Radomiak  – Karol Angielski – 1 (16’ – k.), Maurides Junior  – 1 (30’)