Porażka z liderem w Warszawie

2016-11-27

Na mecz 9. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 26 listopada, do Warszawy, gdzie był podejmowany przez AZS Uniwersytet Warszawski. Spotkanie rozegrane w hali Centrum Sportu i Rekreacji UW przy ulicy Banacha zakończyło się wygraną gospodarzy 4:1. Honorowego gola dla Mieszka zdobył Mikołaj Bereźnicki.

Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie. Po wprowadzeniu piłki z autu Adam Grzyb dokładnie zagrał do Rafała Klimkowskiego, a ten silnym  uderzeniem pokonał Dawida Kasprzyka. Gnieźnianie wyrównali cztery minuty później. Zamieszanie w polu karnym  gospodarzy wykorzystał Mikołaj Bereźnicki wpychając do bramki gości piłkę, która wcześniej odbiła się od słupka. W 15. minucie ponownie prowadzenie objęli akademicy. Zagranie z głębi boiska Duarte  Araujo przechwycił Adam Grzyb i precyzyjnie umieścił piłkę w gnieźnieńskiej bramce. Do przerwy akademicy prowadzili zatem 2:1. Gra była jednak wyrównana i wynik spotkania pozostawał sprawą otwartą. W drugiej połowie na listę strzelców wpisywali się już tylko warszawianie, a zawodnikom Mieszka brakowało skuteczności strzeleckiej. W 22. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Rafał Klimkowski wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki gości. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Duarte Araujo kończąc celnym strzałem kombinacyjną akcję  akademików. Gnieźnianie jeszcze walczyli o zmniejszenie rozmiarów porażki, ale nie zdołali zdobyć żadnej bramki, a na domiar złego w końcówce sami mogli stracić kolejnego gola. Na szczęście piłkę po strzale Macieja Piwowarczyka tuż sprzed linii bramkowej zdołał wybić Bartosz Banasik.

AZS UW Warszawa - Mieszko Gniezno  4:1 (2:1)

AZS UW  - Rafał Klimkowski - 2 (9’, 22’), Adam Grzyb - 1 (15’), Duarte Araujo - 1 (27’)