Porażka z wicemistrzem na inaugurację rozgrywek

2016-11-27

W miniony weekend zainaugurowane zostały rozgrywki sezonu ‘2016/2017 w ramach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. W pierwszym meczu rozegranym w sobotę, 26 listopada, zespół Startu 1954 Gniezno zmierzył się z broniącym wicemistrzowskiego tytułu Pomorzaninem Toruń.

Gnieźnianie dobrze rozpoczęli ten mecz. Już w 2. minucie objęli prowadzenie dzięki bramce  Pawła Tubackiego, który wykorzystał dokładne podanie  po szybkim kontrataku w wykonaniu Łukasza Kurowskiego. Goście wyrównali  dziewięć minut później, kiedy to  Karol Szyplik posłał piłkę pod poprzeczkę kończąc egzekwowany przez Pomorzanina karny strzał rożny. W 13. minucie „krótki róg” dla Startu wykorzystał z kolei Mariusz Gromadzki, a dwie minuty później na 3:1 podwyższył Łukasz Kurowski posyłając piłkę do pustej bramki po dokładnym podaniu od Pawła Tubackiego. W 23. minucie kontaktowego gola dla Pomorzanina zdobył Michał Makowski wykorzystując karny strzał rożny.  W odpowiedzi na 4:2 podwyższył Marcin Grotowski  po dokładnym podaniu od Szymona Kosickiego. Wynik pierwszej połowy na 4:3 ustalił w 29. minucie Witalij Szewczuk posyłając piłkę do pustej bramki gospodarzy. Po zmianie stron na początku gnieźnianie podwyższyli jeszcze prowadzenie dzięki trafieniu Mariusza Gromadzkiego, który wykorzystał  zamieszanie pod bramką torunian. Poźniej goście nie tylko zdołali odrobić straty, ale uzyskać czterobramkową przewagę zdobywając sześć goli w ciągu 18 minut. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Karol Szyplik, a po jednym trafieniu zaliczyli Rafał Kamiński, Krystian Makowski, Michał Makowski i Witalij Szewczuk.  W 47. minucie przy rezultacie 5:7 gnieźnianie nie wykorzystali dogodnej okazji do zdobycia kontaktowego gola.  Rzut karny egzekwowany przez Mariusza Gromadzkiego obronił wówczas Michał Śliwiński. Już po upływie regulaminowego czasu gry gnieźnianie  egzekwowali karny strzał rożny. Ten stały fragment gry wykorzystał Marcin Grotowski ustalając wynik meczu na 6:9.