Porażka zespołu kobiet Medanu Gniezno na inaugurację

2013-11-16

W inauguracyjnym spotkaniu ekstraklasy futsalu kobiet zespół Medanu Gniezno podejmował w minioną sobotę w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego drużynę AZS UJ Kraków. Gnieźnianki dobrze rozpoczęły to spotkanie mając optyczną przewagę, ale ostatecznie przegrały wyraźnie 1:4

Gospodynie objęły prowadzenie w 9.  minucie, kiedy to Gabriela Sass po zagraniu z prawego skrzydła Patrycji Marcinkowskiej strzeliła bez namysłu.  Piłka odbiła się od prawego słupka i wpadła do bramki. Po utracie gola zepchnięte do tej pory do defensywy krakowianki zaczęły odważniej atakować. Magdalenę Kłosek próbowały zaskoczyć silnymi strzałami  Agnieszka Szymkowiak, Małgorzata Bartosiewicz  i Justyna Maziarz. W 15. minucie Maziarz znalazła się w sytuacji  „sam na sam” z gnieźnieńską bramkarką, ale Magdalena Kłosek zdołała zablokować uderzenie zawodniczki AZS. W odpowiedzi szybką akcję prawym skrzydłem przeprowadziła Alicja Zając, ale będąc w sytuacji „sam na sam” trafiła w bramkarkę akademiczek. Najbliższa zdobycia wyrównującego gola w pierwszej połowie  była Justyna Maziarz, która w 20. minucie strzeliła silnie, w pełnym biegu  pod poprzeczkę, ale skuteczną interwencją popisała się Magdalena Kłosek. W ostatnich sekundach pierwszej części meczu silne uderzenie Adriany Sikory obroniła jeszcze Andżelika Dąbek i do przerwy gnieźnianki prowadziły 1:0. W drugiej części meczu rywalki zaczęły stopniowo budować przewagę, choć tak naprawdę większość goli akademiczki zdobyły z kontrataków.  W 24. minucie strzał Karoliny Gruszki z około 10 metrów obroniła jeszcze Magdalena Kłosek, ale kolejne akcje Justyny Maziarz zwiastowały wyrównanie. Tak stało się w 27. minucie, kiedy to najaktywniejsza w zespole AZS zawodniczka, po dalekim wyrzucie piłki przez  Andżelikę Dąbek, doprowadziła do remisu. Kilka chwil wcześniej  Justyna Maziarz po profesorsku minęła zwodami dwie gnieźnianki, ale  w sytuacji „sam na sam” jej uderzenie zablokowała  wychodząca na przedpole Magdalena Kłosek.  W 32. minucie akademiczki objęły prowadzenie. Po szybkim kontrataku i dośrodkowaniu z prawej strony Małgorzaty Bartosiewicz piłkę do bramki gospodyń skierowała Kamila Darda. Dwie minuty później było już 1:3, kiedy to Kinga Wilk po szybkim indywidulanym kontrataku pokonała w sytuacji „sam na sam” Magdalenę Kłosek. Gnieźnianki cały czas starały się walczyć jeszcze o poprawienie rezultatu, ale akademiczki broniły skutecznie dostępu do własnej bramki, a w 37. minucie Justyna Maziarz popisując się kolejną dynamiczną akcją ustaliła wynik meczu na 1:4.

MEDAN GNIEZNO  - AZS UJ  1:4 (1:0)

BRAMKI:

MEDAN – GabrielaSass – 1 ( 9’)

AZS UJ  – Justyna Maziarz – 2 (27’, 37’), Kamila Darda – 1 (32’), Kinga Wilk – 1 (34’)

MEDAN  GNIEZNO - Magdalena Kłosek, Violetta Biegańska, Hanna Cerajewska, Martyna Dura, Marta Kaczmarczyk, Patrycja Marcinkowska, Monika Marczak, Natalia Marczak, Gabriela Sass, Adriana Sikora, Alicja Zając

AZS UJ -  Andżelika Dąbek, Anna Popławska, Agnieszka Szymkowiak, Małgorzata Bartosiewicz, Katarzyna Ładocha Karolina Dul, Kinga Wilk, Kamila Darda, Karolina Gruszka, Justyna Maziarz, Aleksandra Giza, Magdalena Knysak