Porażka Zjednoczonych Trzemeszno w Trzciance

2016-05-04

Porażką 1:2 zakończyło się 3 maja spotkanie w Trzciance pomiędzy miejscowym Lubuszaninem a Zjednoczonymi Trzemeszno, które rozegrane zostało w ramach 25 kolejki ligowej a ósmej z rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi grupy północnej.

Początek spotkania mógł znakomicie ułożyć się dla gości, ale stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali: Dawid Ciążyński i Bartosz Żołądkiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 12 minucie, kiedy to Wojciech Wypusz wykorzystał serię błędów defensywy Zjednoczonych wyprowadzając zespół z Trczianki po zdobytym golu na prowadzenie 1:0. Goście rzucili się do odrabiania strat, lecz bardzo dobrze w bramce Lubuszanina spisywał się Bartosz Gibasiewicz, broniąc groźne strzały Żołądkiewicza i Wysockiego. W 35 minucie Lubuszanin podwyższył swoje prowadzenie na 2:0. Po stałym fragmencie gry ogromne zamieszanie pod bramką Szymona Menza wykorzystał Wiesław Natkaniec.

W drugiej połowie na boisko weszli Michał Kachniarz i Krystian Nowicki i gra Zjednoczonych wyraźnie się ożywiła. W 67 minucie kontaktowego gola na 2:1 dla Zjednoczonych Trzemeszno zdobył Krzysztof Chojnacki, który wykorzystał podanie Krzysztofa Majchrzaka i nie dał szans Gibasiewiczowi. Po tym golu przewaga Zjednoczonych wzrosła, lecz nie potrafili tego udokumentować do zakończenia spotkania bramką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 1:2.

Należy dodać, że w co najmniej dwóch sytuacjach nie popisali się sędziowie, którzy nie dostrzegli ręki w polu karnym gospodarzy a także ewidentnego faulu w polu karnym na Krzysztofie Chojnackim.

Szkoda straconych punktów, ponieważ co najmniej remis był w zasięgu dobrze grających graczy Zjednoczonych. Następne spotkanie Zjednoczeni rozegrają w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Na Stadionie Miejskim podejmować będą lidera rozgrywek zespół Warty Międzychód.

Zjednoczeni Trzemeszno: Szymon Menz, Hubert Siwa  ( od 46 min. Krystian Nowicki), Tomasz Neumann, Krzysztof Majchrzak, Mikołaj Humański (od 46 min. Michał Kachniarz), Dawid Ciążyński, Kamil Wysocki, Grzegorz Meller, Konrad Nadolny, Bartosz Żołądkiewicz, Krzysztof Chojnacki .

Rezerwa: Adam Garczyk, Hubert Słowik, Hubert Laskowski, Norbert Banaszak.