Porażki gnieźnieńskich hokeistów na inaugrację nowego sezonu

2021-09-11

W sobotę, 11 września, zainaugurowane zostały rozgrywki Superligi hokeja na trawie sezonu 2021/2022. Gnieźnieńskie drużyny wyjechały tego dnia do Poznania i doznały niestety porażek.

Beniaminek zmagań, drużyna Stelli Gniezno była podejmowana na Stadionie im. Henryka Zielazka przez obrońcę mistrzowskiego tytułu  - zespół Grunwaldu Poznań. I chociaż sporo mówiło się o tym, że Grunwald po rozbracie z wojskiem może w ogóle nie przystąpić do rywalizacji to na razie mistrz pokazuje klasę zwyciężając na inaugurację 9:0. Cztery bramki zdobył w tym meczu  wychowanek Startu Jacek Kurowski, po dwie - Mikołaj Gumny i Mikołaj Głowacki, a jedną - Eryk Bembenek.

Startowcy zmierzyli się natomiast na stadionie poznańskiej AWF z Wartą. Do przerwy w tym spotkaniu utrzymywał się remis bezbramkowy. Dopiero w 40. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Szymona Cyprycha, wychowanka Startu, który w letniej przerwie przeniósł się do Warty. W 56. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Maciej Walkowiak.

A już w najbliższą sobotę, 18 września, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie dojdzie do derbowego pojedynku Startu i Stelli.