Porażki gnieźnieńskich hokeistów w Poznaniu

2013-10-28

W miniony weekend hokeiści na trawie rozegrali 8. kolejkę spotkań I ligi. W niedzielę na boisku poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi doszło do meczu na szczycie, w którym lider – Grunwald Poznań podejmował wicelidera – zespół Startu 1954 Gniezno.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Karola Majchrzaka i wychowanka Startu - Macieja Wejerowskiego. W drugiej połowie dwa kolejne gole dla wojskowych zdobył inny wychowanek Startu - Artur Mikuła, a w odpowiedzi także dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Ciężki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy  4:2. Mimo porażki startowcy zachowali pozycję wicelidera zmagań, ale dorobkiem punktowym zrównali się z nimi zawodnicy AZS AWF Poznań.

Dwie godziny wcześniej rywalizację z akademikami na ich uczelnianym boisku stoczyli zawodnicy Stelli Gniezno. Zespół AZS wygrywał do przerwy 2:0 po trafieniach Bartosza Kosmaczewskiego i Artura Pacanowskiego. Na początku drugiej połowy gnieźnianie zdobyli kontaktowego gola, którego autorem był Dawid Naszko, ale kolejne strzały Patryka Bułki, Łukasza Kosmaczewskiego, Artura Pacanowskiego i Macieja Ferenca sprawiły, że gospodarze wygrali to spotkanie aż 6:1.