Porażki hokeistów Startu w Środzie Wielkopolskiej i Siemianowicach Śląskich

2015-05-18

W miniony weekend rozegrane zostały ostatnie dwie kolejki spotkań rundy zasadniczej I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno rozgrywał swe mecze na wyjazdach.

W sobotę, 16 maja, podopieczni Jakuba Stranza udali się do Środy Wielkopolskiej, gdzie byli podejmowani przez tamtejszą Polonię. Mecz długo był wyrównany, a o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała lepsza skuteczność w końcówce. Do przerwy poloniści prowadzili 4:3 (klasycznym hat-trickiem w ekipie Startu popisał się Marcin Grotowski).  Na początku drugiej połowy wyrównał Łukasz Kurowski, a w 51. minucie Patryk Pawlak zdobył gola dającego gnieźnianom prowadzenie. Gospodarze jednak szybko wyrównali, a w końcówce strzelając dwie kolejne bramki ustalili wynik spotkania na 7:5.

Klęską czerwono-czarnych zakończyła się natomiast niedzielna wyprawa na Śląsk. Na stadionie hokejowym Kompleksu Sportowego Siemion, przy ul. Olimpijskiej w Siemianowicach tamtejsza Siemianowiczanka już do przerwy prowadziła ze Startem 6:0. W drugiej połowie gnieźnianie nieco zastopowali rozpędzonych rywali, ale zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 47. minucie honorowego gola dla Startu zdobył Michał Grzeszczak, ale spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 9:1.

W innych meczach rozegranych w miniony weekend padły rezultaty:

Pomorzanin Toruń - MKS Siemianowiczanka 16:0
LKS Gąsawa - AZS Politechnika Poznańska 2:2 (k.z. 1:2)

47-99

Turniej finałowy mistrzostw Polski rozegrany zostanie w dniach 30-31 maja w Toruniu. W sobotnich półfinałach zmierzą się Grunwald Poznań z AZS PP i Pomorzanin Toruń z AZS AWF. W niedzielę zwycięzcy zagrają o złoto, a pokonani o brąz.