Porażki na początek - juniorskie derby w piątek

2018-09-19

W miniony weekend zainaugurowane zostały rozgrywki nowego sezonu hokeja na trawie w kategorii juniorów.

Zespół Stelli w sobotę, 15 września, wyjechał do  Poznania, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Wartę. Mecz był wyrównany i  rozgrywany w niezłym tempie.  Po wymianie ciosów lepsza okazała się Warta wygrywając 5:4. Bramki dla Stelli zdobyli: Maksymilian Meler - 3 i  Kamil Jarmoszko - 1.

Od porażki rozpoczęli również zmagania  młodzi hokeiści UKH Start 1954 Gniezno. W sobotę, 15 września podejmowali na Stadionie im. Alfonsa Flinika UKS Jedynka Żnin. Początek meczu był dobry w wykonaniu gnieźnian. Czerwono-czarni pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu  Marcela Koniecznego. Do przerwy utrzymał się remis 1:1, ale dwie kolejne kwarty toczyły się już pod dyktando gości i mecz zakończył się wyraźną porażką gospodarzy 1:6.

A już w najbliższy piątek, 21 września,  dojdzie do hokejowych derbów Gniezna w kategorii juniorów. Mecz Stella - Start rozegrany zostanie na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej o g. 18.