Poświąteczne granie w Elblągu i wiele materiału do analizy

2021-01-03

Po świątecznej przerwie drużyna MKS PR URBIS Gniezno powróciła do treningów, których celem jest jak najlepsze przygotowanie do drugiej części sezonu I ligi piłki ręcznej kobiet.

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka miały okazję sprawdzić swoją formę podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Elblągu Pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-mazurskiego. Gnieźnianki nie wygrały żadnego z trzech spotkań i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce.

EKS Start jako gospodarz zaprosił do dwudniowego turnieju zespoły Arki Gdynia, KS Kościerzyna oraz MKS PR Urbis Gniezno.

W pierwszym dniu Turnieju podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zagrały z zespołami z Gdyni i Elbląga. W starciu z ligowym rywalem zespół z pierwszej stolicy Polski od początku spotkania toczył wyrównaną walkę na parkiecie. W drugiej części mecz nabrał jeszcze szybszego tempa, ale lepiej grały gdynianki i to one mogły się cieszyć z ostatecznego zwycięstwa 22:21. Sztab szkoleniowy podjął odważną decyzję i odstawił w tym meczu cztery siły napędowe MKS PR URBIS Gniezno – Martę Giszczyńską, Martynę Matysek, Monikę Łęgowską i Darię Konieczną, a szansę debiutu w pierwszym zespole otrzymały m.in. Maja Schlabs i Weronika Wabińska – dziewczęta z rocznika 2006 i 2005.

W pierwszym drugim spotkaniu drużyna z Gniezna zmierzyła się z gospodyniami zawodów, czyli ekipą Startu Elbląg. Przypomnijmy, że rywalki zespołu Andrzeja Niewrzawy na co dzień występują w najwyższej klasie rozgrywkowej jaką jest Superliga. Od pierwszych minut gry zauważalna była różnica w umiejętnościach obu drużyn. Elblążanki szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 16:11. W drugiej partii obraz gry nie uległ zdecydowanej zmianie. Nadal w natarciu były miejscowe, które z biegiem czasu budowały coraz większą przewagę bramkową. Ostatecznie mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Startu 39-16.

SPR ARKA Gdynia – MKS PR URBIS Gniezno 22:21 (11:12)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Schlabs (2), Kasprowiak (4), Niedzielska, Siwka (1), Tanaś (3), Chojnacka (1), Dolacińska (5), Bigoszewska-Jackowiak (2), Różewska, Rachela (1), Wabińska (2), Kaczmarek.

MKS PR URBIS Gniezno – EKS START Elbląg 16:39 (11:16)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna – Schlabs (1), Kasprowiak (2), Niedzielska, Siwka (2), Giszczyńska (1), Tanaś, Chojnacka (4), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela, Wabińska, Kaczmarek, Matysek (2), Łęgowska (4).

W ostatnim meczu, MKS PR URBIS Gniezno rywalizował z innym rywalem z I ligi, mianowicie drużyną KS Kościerzyną. Gnieźnianki bardzo dobrze rozpoczęły tę konfrontację, w efekcie czego wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 15:10. Drugą partię podopieczne Robeta Popka i Romana Soalrka rozegrały zdecydowanie gorzej. Rywalkom nie tylko udało się zniwelować pięciobramkową różnicę bramkową z pierwszej części, ale także wyjść na prowadzenie, którego nie oddały już do końcowej syreny. W rezultacie KS Kościerzyna odniósł zwycięstwo 25:22.

KS Kościerzyna – MKS PR URBIS Gniezno 25:22 (10:15)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna – Schlabs, Kasprowiak (3), Niedzielska, Siwka (2), Giszczyńska (6), Tanaś, Chojnacka (2), Dolacińska (2), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska (1), Rachela, Wabińska, Kaczmarek, Matysek (1), Łęgowska (4).

Wyniki wszystkich meczów:

EKS Start Elbląg – KS Kościerzyna 41:23 (18:10)

EKS Start Elbląg – MKS PR Urbis Gniezno 39:16 (17:11)

SPR Arka Gdynia – MKS PR Urbis Gniezno 22:21 (11:12)

SPR Arka Gdynia – KS Kościerzyna 34:28 (16:16)

KS Kościerzyna – MKS PR Urbis Gnieno 25:22 (10:15)

EKS Start Elbląg – SPR Arka Gdynia 30:19 (16:10)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. EKS Start Elbląg – 3 zwycięstwa

2. SPR Arka Gdynia – 2 zwycięstwa

3. KS Kościerzyna – 1 zwycięstwo

4. MKS PR Urbis Gniezno – brak zwycięstw

Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Magdalini Kepesidou (Start Elbląg). Królową strzelczyń (19 bramek) została Milica Rancić (Start Elbląg). MVP turnieju wybrano Matyldę Mielewczyk (Arka Gdynia).

MKS PR URBIS Gniezno wróci do ligowego grania 9 stycznia, kiedy to zagrają w Płocku z tamtejszym SMS ZPRP I. Wcześniej, 6 stycznia gnieźnianki zmierzą się w meczu w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Klubem Sportowym Kościerzyna.