Powrót do gry juniorów starszych Mieszka Carbon Gniezno!

2014-05-18

Bardzo szczęśliwa dla juniorów starszych była miniona kolejka rozgrywek w Grupie Mistrzowskiej Juniora Starszego. Biało-niebiescy pokonali po ciężkim meczu zespół Juniora Koziegłowy 2-0 a punkty potraciły dwa wyprzedzające gnieźnian drużyny z Mosiny i z Winograd Poznań. Co prawda juniorzy Mieszka nadal zajmują 4 miejsce ale strata do wyprzedzających ich zespołów jest już minimalna.

W pierwszej połowie i jedna i druga drużyna stworzyła sobie po dwie stuprocentowe okazje, jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem bramki. Dla biało-niebieskich dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Damian Pankowski, który najpierw w 21 minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, a w 36 minucie popisał się znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego a zmierzającą w ,,okienko'' bramki Juniora piłkę, znakomicie po raz kolejny wybronił bramkarz z Koziegłów. Bliski powodzenia był także Patryk Waluszyński w 14 minucie, którego strzał głową z bliskiej odległości był niecelny. Goście, nastawieni na szybkie kontry, dwukrotnie oszukali obronę biało-niebieskich, jednak znakomicie interweniował bramkarz Mieszka Mikołaj Miczyński.

Druga połowa mogła zacząć się bardzo dobrze dla gospodarzy ale Kamil Pawłowski w 48 minucie nie wykorzystał znakomitego podania Patryka Waluszyńskiego i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 56 minucie Alan Polus minął obrońcę gości i gdy wbiegał w pole karne został przewrócony przez zawodnika gości, a w związku z tym że była to stuprocentowa sytuacja zawodnik Juniora obejrzał czerwoną kartkę. Pomimo gry w przewadze zespół z Koziegłów bardzo dobrze się bronił a od czasu do czasu groźnie kontratakował. Przewaga gnieźnian stawała się coraz wyraźniejsza aż wreszcie w 83 minucie dała efekt bramkowy. Na strzał z dystansu zdecydował się Damian Pankowski, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie a ta trafiła pod nogi kapitana biało-niebieskich Patryka Waluszyńskiego, który ze stoickim spokojem umieścił ją w bramce. Chwilę po wznowieniu gry mecz został rozstrzygnięty. Alan Polus zagrał do Daniela Bartkowiaka który po raz drugi ulokował piłkę w siatce gości. Ostatnie minuty to kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych gospodarzy i jedna znakomita parada Mikołaja Miczyńskiego ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.