Poznańska klasa okręgowa zakończyła sezon 2017/2018

2018-06-16

W sobotę 16 czerwca dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Zjednoczeni Trzemeszno oraz Vitcovia Witkowo, zakończyli 26 kolejką ligową w poznańskiej klasie okręgowej sezon 2017/2018. Oba nasze zespoły swoje mecze zakończyły zwycięstwami.

Zjednoczeni Trzemeszno – TPS Winogrady (Poznań) 1:0

W Trzemesznie zespół Zjednoczonych, który już wcześniej zapewnił sobie awans w sezonie 2018/2019 do rozgrywek wielkopolskiej IV ligi podejmował zespół TPS Winogrady (Poznań). Jak przystało na mistrza poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 1:0. Zaraz po tym spotkaniu drużynie z Zjednoczonym Trzemeszno, został wręczony puchar i medale z rąk przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej za zwycięstwo w lidze i awans do 4 ligi!

Orkan Jarosławiec – Vitcovia Witkowo 0:3

Podobnie jak Zjednoczeni Trzemeszno, sezon 2018/2019 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód zwycięstwem zakończył drugi zespół z powiatu gnieźnieńskiego Vitcovia Witkowo. Podopieczni Stanisława Drozdy w ostatnim meczu sezonu zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Orkanu Jarosławiec. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem witkowian w stosunku 3:0. Witkowianie komplet trzech punktów zapewnili sobie w drugiej części meczu gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W 49 minucie wynik meczu w ekipie z Witkowa otworzył Radosław Trybuła, który zdobywając bramkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0 w 56 minucie. W 87 minucie został ustalony wynik sobotniej potyczki piłkarskiej. Gola numer trzy przy żadnym straconym na swoim koncie zapisał w 87 minucie Kamil Drahejm, który tym samym ustalił wynik spotkania 3:0 dla Vitcovii Witkowo. Ostatecznie zespół Vitcovii Witkowo, rozgrywki zakończył na wysokim trzecim miejscu z wywalczonymi w 26. meczach 46. punktami.

Szersze relacje z obu meczów już niebawem.

Wyniki 26 kolejki 26 - 16 czerwca
Zjednoczeni Trzemeszno - TPS Winogrady (Poznań) 1:0
Piast Kobylnica - SKS 13 Poznań 7:1
Concordia Murowana Goślina - Wielkopolska Komorniki 1:1
Kłos Zaniemyśl - Luboński KS 3:0
Avia Kamionki - 1922 Lechia Kostrzyn 4:3
Orkan Jarosławiec - Vitcovia Witkowo 0:3
Warta Śrem - Wiara Lecha Poznań 7:3