Poznański Olimp zdobyty!

2018-09-09

W niedzielny poranek 9 września juniorzy młodsi Mieszka Gniezno udali się do poznania na mecz ligowy w ramach rozgrywek II ligi klasy okręgowej juniora młodszego z drużyną Olimpu Poznań.

Do meczu doszło na boisku z naturalną nawierzchnią mieszczącym się na osiedlu Rusa. Trzeba zaznaczyć że boisko drużyny gospodarzy było bardzo dobrze przygotowane do meczu. Równa murawa dała dobre warunki do gry. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla podopiecznych Dariusza Kuryły gdyż gospodarze już w 5 min wykonywali rzut karny zamieniając go na bramkę co dało im prowadzenie 1:0. Wyrównującą bramka dla gnieźnian na 1:1 padła w 7 minucie a zdobył ją Jakub Zioła strzałem z 15 metrów. 1min półźniej był rzut karny dla młodego zespołu z Gniezna zamieniony na bramkę przez Nikodema Blaszyńskiego. Gol ten dał prowadzenie młodym mieszkowcom 2:1 Wynik na 3:1 podwyższył w 30min  Oliwier Eggebrecht. W 34min sędzia podyktował drugi rzut karny dla gnieźnian, który na bramkę zamienił Jakub Zioła. W 36min było już 5:1 dla mieszkowców po golu zdobytym przez Kamila Gierałkę. Takim  też wynikiem dla młodych gnieźnian zakończyła się pierwsza połowa Po przerwie zespół z grodu Lecha kontrolował całkowicie grę na boisku co przełożyło się na zdobycie kolejnych dwóch bramek. W 44min bramkę na 6:1  zdobył Nikodem Blaszyński, który w 53min ustalił zdobytym drugim golem wynik końcowy meczu na 7:1 dla juniora młodszego Mieszka Gniezno. Trzeba zaznaczyć że w 60min gnieźnianie mogli zdobyć ósmą bramkę lecz podyktowanego rzutu karnego nie zamienili na gola.

Skład juniora młodszego Mieszka Gniezna:  Marcin Garjaciak, Kamil Gierałka, Michał Kowalski, Adrian Matelski, Nikodem Blaszyński, Kacper Bubacz, Jakub Zioła, Jakub Socha, Wiktor Gromadzki, Mikołaj Konieczny, Oliwier Eggebrecht

Po przerwie weszli na boisko: Jakub Tomczak-Nitka, Wiktor Pakuła, Filip Marzec, Mikołaj Mroczkowski, Maks Krzemiński, Patryk Rembowicz

Za tydzień nasz w sobotę 15 września zespół gra ze spadkowiczem z 1 ligi drużyną Złoci Złotkowo.